کوییک R

10 / 10
از 1 کاربر
قیمت : 0 تومان
برند :
سایپا
رنگ بدنه :
تنوع رنگی دارد
کارکرد :
صفر
کیلومتر
نوع دنده :
دنده معمولی
سال تولید :
1399
شمسی
سال تولید :
2020
میلادی
تیپ یا مدل خودرو :
هاچ بک شهری کوچک(B-segment)
نوع سوخت :
تک سوز بنزینی
نوع فروش :
نقد
کشور سازنده :
ایران
وضعيت خودرو :
موجود در پاركينگ
عدد
معایب خودرو
• مورد اول وزن پایین کوییک
یکی از مهم ترین معایب کوئیک دنده ای وزن پایین این خودرو است. جالب است بدانید که این اتومبیل تنها ۱۰۶۴ کیلوگرم وزن دارد. این مسئله از جهتی موحب آن شده تا در هنگام حرکت هیچگونه چسبندگی به آسفالت نداشته باشد اما در هنگام بارش برف و باران موجب مشکلات عدیده خواهد شد.
 
• مورد دوم اتمام زودتر از موعد صفحه کلاج
یکی دیگر از مهم ترین معایبی که کوئیک دنده ای دارد، اتمام زودتر از موعد صفحه کلاج است به صورتی که در حالت معمولی صفحه کلاج اتومبیل بایستی در کیلومتر ۴۰ یا ۵۰ هزار تعویض شود اما بسیار دیده شده که در خودرو کوئیک، صفحه کلاج در کیلومتر ۳۰ به اتمام می رسد.
 
• مورد سوم طراحی بدنه و طراحی داخلی ضعیف
یکی از مهم ترین ضعف های سایپا کوییک دنده ای، طراحی بدنه و طراحی داخلی خالی از خلاقیت آن است. بسیاری از منتقدین حوزه خودرو بر این باور هستند که این خودرو نمونه ارتقا یافته دو خودرو ساینا و تیبا است و به همین دلیل در طراحی ظاهری و داخلی آن از هیچ عنصر جذاب و تازه ای استفاده نشده است. نمای ظاهری جلوی این خودرو بیننده را به یاد جلوبندی های خودرو ساینا می اندازد در صورتی که با مشاهده طراحی عقب خودرو به یاد بی ام و x1 خواهیم افتاد.
 
• مورد چهارم درز صدای موتور به کابین داخلی خودرو
از شایع ترین معایبی که رانندگان و سرنشینان خودروهای کوییک به آن اعتراض دارند،  درز صدای موتور به داخل کابین داخلی خودرو است. به این صورت که در هنگام حرکت اتومبیل تماما صدای موتور خودرو در زمان رسیدن به دور موتور ۴۵۰۰ به صورت آزار دهنده ای سرنشینان را کلافه می کند.
 
• مورد پنجم استفاده از موتور قدیمی برای کوئیک دنده ای 
موتور خودرو کوییک با حجمی ۱۵۰۰ سی سی با ۴ سیلندر ۱۶ سوپاپه، بی شباهت به موتور سایپا و تیبا نیست. از نگاه دیگر می توان به این صورت برداشت کرد که موتور خودروهای سری کوییک سایپا، موتور ارتقا یافته و بهبود یافته پراید هستند.
 
• مورد ششم گیربکس ضعیف، مهم ترین ایراد و عیب کوییک دنده ای
گیربکس هایی که در ساخت خودروهای کوییک از آن استفاده می شود ساخت کشور بلژیک هستند و از مدل CVT به حساب می آیند. اما جالب است بدانید که از شایع ترین ایرادی که تجربه رانندگی با خودرو کوییک را برای رانندگان تلخ می کند، گیربکس ضعیف این خودرو است. به همین منظور پیشنهاد می کنیم در هنگام خرید خودروهای کوییک، حتما دنده های خودرو را چک کنید. چرا که با تعویض دنده به حالت دنده عقب متوجه صدای عجیب تقه و صداهای غیر معمول خواهید شد.
عنوان :
نام شما :
ایمیل :

محصولات مشابه