ورود به سایت

ایمیل  
رمز عبور  
کد امنیتی بالا :

تبلیغات

 

خرید خودرو

مقایسه خودروها 

خرید و فروش خودرو کارکرده

عضویت در خبرنامه

ایمیل  
کد امنیتی بالا :

10 خودرو برتر در رنج 80 میلیون

10 / 10
از 1 کاربر
 

خودرو

10 خودرو برتر در رنج 80 میلیون

 فهرستی از 10 خودرو ارزان قیمت که به فناوری های امنیتی از قبیل مانیتور نقطه کور (BSM)، سیستم هشدار انفصال از خط (LDW)، هشدار تصادف از روبرو و دوربین عقب مجهز هستند، گردآوری کرده ایم. در ادامه مقاله تنها به عنوان یاد آوری، توضیح می دهم که هر کدام از این سیستم ها چه کارهایی در خودرو را انجام می دهند.مانیتور نقطه کور (BSM):
 با استفاده از لنز و یا حسگر خودرو یی را که وارد نقاط کور چپ یا راست شما شده باشد را نشان می دهد. سپس از طریق هشدار صوتی یا تصویری استفاده می کند تا راننده را از وجود وسیله نقلیه دیگر آگاه کند.

هشدار تصادف از روبرو (FCW):
 این سیستم با استفاده از رادار، لیزر یا حسگرهای دوربینی، احتمال تصادف را شناسایی می کند. که در این قسمت روش آگاه سازی هر سیستم متفاوت است، برخی با استفاده از چراغ چشمک زن یا هشدار صوتی راننده را با خبر می کنند، در حالی که برخی دیگر، بازدارنده کمربند ایمنی را فعال می کنند. سیستم های پیشرفته تر، می توانند ترمزها را درگیر کنند تا سرعت تاثیر را کاهش دهند یا کلا مانع از تصادف شوند.

سیستم هشدار انفصال از خط (LDW):
 دوربین های موجود در این سیستم می توانند خط کشی ها را شناسایی کنند و اگر ماشین بدون توجه راننده از خط خارج شد، به راننده هشدار دهند. نسخه های پیچیده تر از سیستم هشدار انفصال از خط، می توانند مداخله ای جالب تر داشته باشند و از فرمان کمک بگیرند تا مسیر خودرو را تصحیح کنند و آن را در خط نگه دارند.

دوربین پشت: 
این دوربین در پشت خودرو نصب شده است و تصویری از مناطق پشت ماشین در صفحه نمایش مرکزی بر روی داشبورد، فراهم می کند.
اما ماشین هایی که به این سیستم ها مجهز هستند همراه با قیمت خودرو آنها به ریال ، از این قرار هستند:

بیوک ورانو، مدل 2014 قیمت 25.795 دلار ( در بازار ایران  885.000.000 ریال )بیوک ورانو، مدل 2014 ارزان ترین خودرو فهرست ماست. دوربین عقب تنها مشخصه ای است که به صورت استاندارد بر روی ورانو نصب شده است اما خریداران این سدان مرغوب جمع و جور باید یک مدل بالاتر از مدل پایه را انتخاب کنند تا کل فناوری های امنیتی را به صورت یک جا داشته باشند.

شورولت مالیبو 2LT، مدل 2014 قیمت 29.105 دلار (840.000.000 ریال)اتومبیل دیگری که متعلق به جنرال موتورز است، در رده دوم ارزانترین ها قرار می گیرد. این خودرو نیز به یک دوربین عقب مجهز است. از دیگر تجهیزات امنیتی این خودرو می توان به هشداردهنده مناطق کور کناری، هشدار در چهارراه ها و مناطقی که احتمال برخورد وجود دارد و 10 کیسه هوا، اشاره کرد که تمام این تجهیزات باعث شده اند تا این خودرو از لحاظ ایمنی از اداره ملی امنیت جاده ای ملی آمریکا 5 ستاره دریافت کند و در نوع خود بهترین باشد.

نکته جالب دیگر، سیستم روشن/ خاموش جدید این خودرو است که  می تواند در زمان های توقف کوتاه، مانند توقف پشت چراغ قرمز موتور خودرو را از کار بیندازد و زمانی که راننده پای خود را از روی ترمز بردارد، خودرو به شکل خودکار استارت خواهد خورد. توان الکتریکی مورد نیاز بخش های مختلف خودرو شامل شیشه های الکتریکی، رادیو و سیستم تهویه در این فاصله توسط یک باتری کمکی تامین خواهد شد.

مزدا 3 گرند تورینگ، مدل 2014، قیمت 29.390 دلار ( 870.000.000 ریال) 


مزدا3 سدان و هاچ بک، مجموعه ای تاثیر گذار از مشخصات تکنولوژیکی را داراست و به سیستم های FCW و LDW نیز مجهز است. اما در مقابل این هزینه، مزایای دیگری نیز وجود دارد که می توان به نمای داخلی شیک مزدا3 و دینامیک رانندگی آن که در گروه بهترین قرار دارد، ما را تحت تاثیر قرار می دهد. اگر نمی توانید برای این امکانات اضافی پولی بپردازید، دوربین عقب و سیستم BSM در مدل های پایین تر مانند تورینگ و گرند تورینگ به صورت استاندارد وجود دارند.

این خودرو امکانات مناسبی را در رانندگی در اختیار شما قرار خواهد داد که شامل نمایش هوشمند، هشدار حرکت بین خطوط، کروز کنترل رادار و کنترل برف پاک کن است.

بیوک آنکور مدل 2014، قیمت 29.890 دلار (885.000.000 ریال) خودروی بیوک آنکور، یک خودرو کامپکت ( جمع و جور ) است که سه سطح از امکانات را ارایه می دهد که برای برخورداری سیستم های FCW و LDW باید بالاترین سطح از امکانات آنکور را انتخاب کنید که گروه برتر نامیده می شود. این امر آنکور را به بسیاری امکانات لوکس و رفاهی مجهز می کند.

کرایسلر C200 مدل 2014 با قیمت 30.475 دلار ( 900.000.00ریال)کرایسلر به تازگی مدل2014 خود از کلاس 200 را در نمایشگاه اتومبیل دیترویت، معرفی کرد و این سدان متوسط کاملا مدرنیزه شده است و ظاهری به مراتب شیک تر از قبل دارد. کرایسلر 200 جدید، فناوری خود را با یک بسته فناوری امنیت 1295 دلاری افزایش می دهد که این بسته در مدل 200 به صورت سفارشی است و نه تنها سیستم های امنیتی ذکر شده در قسمت اول مطلب را به ماشین می افزاید بلکه کروز کنترل تطبیق پذیر و سیستم پارک را نیز به خودرو اضافه می کند. 

جیپ چروکی مدل 2014، قیمت   30.645 دلار ( 910.000.00 ریال )این خودرو نیز محصول کرایسلر است. بخشی از امکانات این خودرو شامل کروز کنترل تطبیقی، سیستم هشدار نقطه کور، سیستم انتخاب سطح زمین، سیستم تنظیم ارتفاع خودرو، توانایی حمل 3300 کیلوگرم بار، چراغ های زنون و ال ای دی، سانروف پانورامیک، صفحه نمایش 8.4 اینچی، سیستم سرگرمی برای سرنشینان عقب و کمک پارک، است.

نیسان راگ SL مدل 2014، قیمت 30.920 دلار ( 910.500.000   ریال )نیسان در ابتدال به این ایده فکر کرد که امکانات امنیتی فعال را بر روی سدان آلتیما قرار دهد اما آلتیما فاقد سیستم FCW بود که همین امر باعث شد تا آن را در این فهرست قرار ندهیم، اما نیسان راگ مدل 2014 که به تازگی مورد طراحی مجدد قرار گرفته است دارای سیستم FCW است که همین امر باعث شد تا در فهرست ما قرار بگیرد. دوربین عقب در همه راگ های مدل 2014 به صورت استاندارد وجود دارد.

فورد فیوژن 2 لیتری اکوبوست، مدل 2014، قیمت 31.700 دلار ( 930.000.000 ریال )فورد فیوژن مدل 2014، با مجموعه ای کامل از امکانات لوکس در دسترس است. این خودرو مجهز به موتور 2 لیتری چهار سیلند اکوبوست است که شامل سیستم های کمک راننده از قبیل FCW، LDW و BSM و کروز کنترل است.

شورولت ایمپالا 1LT مدل 2014، قیمت 31.750 دلار ( 940.000.000 ریال )


مدل 2014 شورولت ایمپالا از نظر قیمت و اندازه یک قدم بالاتر از مالیبو است  و بسته افزایش امنیتی را مانند مالیبو ارایه می دهد که سیستم های دوربین عقب، FCW، BSM و LDW را شامل می شود. در این قیمت ایمپالا به موتور چهار سیلندر 2.5 لیتری با 195 اسب بخار قدرت، مجهز است و برای خرید مدل شش سیلندر V شکل 3.6 لیتری، خریداران باید به سراغ مدل بالاتر این سری، یعنی مدل 2LT بروند.

مزدا 6 گرند تورینگ، قیمت 32.570 دلار ( 960.000.00 ریال)


این خودرو همانند برادر کوچک خود یعنی مزدا3 به بیشترین امکانات امنیتی مجهز است که در بالاترین مدل گرند تورینگ آن، در دسترس است. این امکانات عبارتند از دوربین عقب در بالاترین کیفیت و استاندارد، سیستم های FCW و LDW و سایر امکانات مانند کروز کنترل تطبیقی و فناوری صرفه جویی در مصرف سوخت را نیز شامل می شود.

سدان هوندا آکورد EX-L مدل 2014 با قیمت 29,060 دلار ( 860.000.000  ریال)


هوندا آکورد مدل 2014 به این دلیل که سیستم نظارت بر نقاط کور کامل را ندارد،کاملا در فهرست ما جای نمی گرفت اما ما خواستیم به دلیل جایگزینی سیستم LaneWatch هوندا، کمی به این خودرو احترام گذاشته باشیم. سیستم کنترل نقطه کور LaneWatch دوربینی که در زیر آینه جانبی شاگرد نصب شده است که به محض زدن راهنمای چرخش به راست، نمایی گسترده از سمت راست خودرو را نشان می دهد تا راننده بتواند آن را کنترل کند. این سیستم مانند سایر سیستم های نظارت بر نقاط کور، هشدار نمی دهد اما نمای بصری خوبی را فراهم می کند تا نقاط کور سمت راست ماشین را به خوبی کاهش دهد.

همه هوندا آکوردها یک دوربین عقب به صورت استاندارد را دارا هستند  و سیستم LaneWatch نیز در مدل های EX به بالا به صورت استاندارد وجود دارد و سیستم های FCW، LDW نیز در مدل های EX-L و به بالا وجود دارند.

در تست ترمز مدل های چهار سیلندر و V6 همه آکوردها از سرعت 100 کیلومتر در ساعت، بعد از طی 40 متر متوقف شدند. این مسافت کمی از حد متوسط برای سدان های سایز متوسط طولانی تر است. در تست تصادف آکورد سدان در ارزیابی کلی 5 ستاره از 5 ستاره را گرفت. در تصادف از جلو، این امتیاز 4 از 5 بود و در مورد تصافد از کنار نیز 5 ستاره از 5 ستاره گرفته است.

 
معرفی به دوستان :
محمد رضا : تشكر
12 8
عالي سايت خوبي دارين عالي ممنون
نسترن : كاش امكان خريد
15 9
كاش تو ايران عزيزمون نئ تونستيم اين خودروها را با اين قيمت ها داشته باشيم
محمد : سلام
6 7
سایت خوبیه ممنون ازتون متشکرم.
مسعود اذرگون : خوب
4 29
ای کاش این خودرو هارو تو ایران داشتیم بااین قیمت....... پورشه خودمو که تازه خردم رو می فروختم 20 ازینا می گرفتم
امین : خرید اقساطی
5 2
سلام و خیلی ممنون از سایت عالیتون کاش شرایط فروش اقساطی میگذاشتند با سود کم که منه کارمند هم بتونم بخرم خیلی عالی بود بنده 30 تومان نقد دارم و ما بقی اقساط میتونم بدم ماهی 1.200 میلیون البته با خانمم هم که معلم است میشه راهنمایی کنید چه ماشینی میتونم بخرم البته شاسی بلند ممنون میشم ازتون
یکنفر : خودرو
16 1
داری پورشتو به رخ ما می کشی
نگین : تیگو ۳ x بخر
1 2
نظر شما چیست ؟
عنوان :
نام شما :
ایمیل :

مقالات مشابه

  اولین تجربه سواری پژو 2008 + ویدئو پژو 2008 محصول پرسر و صدای ایران خودرویی ها و پژو در شرکت ایکاپ بعد از کش مکش های زیاد بر سر قیمت گذاری و فروش و داستان های زیاد ثبت نام بالاخره به خیابان های آمد امروز برای اولین بار به تست و بررسی پژو 2008 و تجربه سواری با پژو 2008 در فروش خودرو می پرد ...
  ساندرو استپ وی بخریم یا H30 کراس؟ در نگاه اول باید گفت که قیمت کارخانه ای فروش خودرو ،ساندرو استپ وی حدود 7 میلیون تومان از H30کراس بیشتر است. ولی با توجه به شرایط بازار آزاد، قیمت استپ وی به 58 میلیون تومان رسیده و برخی فروشندگان، H30 کراس را تا ۵۵ میلیون تومان معامله می کنند. از طرفی در ...
  دنا پلاس بخریم یا تندر پلاس؟ امروز در فروش خودرو به بررسی و مقایسه دو خودرو جدید یا بهتره بگیم فیس لیف شده ایران خودرویی ها یعنی دنا پلاس و تندر پلاس بپردازیم، دنا پلاس پروژه جدید ایران خودرویی ها که با تغییرات در ظاهر دنا روانه بازار فروش خودرو شده است که از جمله تغییرات می توان به چراغ ...