ورود به سایت

ایمیل  
رمز عبور  
کد امنیتی بالا :

تبلیغات

 

خرید خودرو

مقایسه خودروها 

خرید و فروش خودرو کارکرده

عضویت در خبرنامه

ایمیل  
کد امنیتی بالا :

همه چیز درباره واشر سرسیلندر از سوختن تا زمان تعویض آن

10 / 10
از 1 کاربر
 

خودرو

همه چیز درباره واشر سرسیلندر از سوختن تا زمان تعویض آن

بارها کلمه سوختن واشر سرسیلندر یا آب و روغن قاطی کردن خودرو را شندیه ایم، امروز در فروش خودرو سعی در آشنا کردن شما با این واژه ها و دلایل آن خواهیم داشت.واشر سرسیلندر وظیفه یکپارچه کردن فضای بین سیلندر و سرسیلندر را دارا می باشد (در اصطلاح فضای بین سیلندر و سرسیلندر را آب بندی کرده ) تا از فرار گاز از محفظه احتراق، نشت آب از کانال های آب و نشت روغن از کانال های روغن جلوگیری کند. گفتنی است آب بندی واشر سرسیلندر امری حائز اهمیت است چراکه هر گونه نشتی گاز در عملکرد موتور تاثیر گذار بوده و می تواند موجب کاهش قدرت و راندمان موتور شود.

واشر سرسیلندر از جنس پنبه نسوز ، فولاد و مس می باشد تا بتواند فشار و حرارت زیاد ناشی از موتور را تحمل کند. سوختن واشر سرسیلندر به دفورمه شدن واشر گفته می شود که در حقیقت از فرم خارج شدن این قطعه موجب از بین رفتن آب بندی بین سیستم های مختلف موتور خواهد شد.

دلایل سوختن واشر سرسیلندر

 • آب رادیاتور کم باشد.
 • مجراهای عبور آب در موتور مسدود شود.
 • خنک نشدن آب رادیاتور به دلیل رسوب و یا نقص در عملکرد پروانه.
 • نقص فنی در ترموستات.
 • نقص فنی در واتر پمپ و عدم گردش جریان آب در موتور.
 • پیچ خوردگی شلنگ های ورودی و خروجی رادیاتور.
 • رانندگی طولانی در ترافیک و فشار بر موتور در فصل گرما.

نکته: شایان ذکر است سوختن واشر سرسیلندر در یک لحظه و یک دقیقه رخ نمی دهد بلکه اول آب رادیاتور داغ می شود و حرارت افزایش پیدا می کند و چند دقیقه بعد از رسیدن آمپر به خط قرمز صدمه دیدن واشر آغاز می شود. از این رو توصیه می شود در صورت مطلع شدن از بروز چنین وضعیتی در موتور خودرویتان از پیمودن ادامه مسیر خودداری نمایید و ماشین تان را توسط بکسل به تعمیرگاه منتقل کنید. چراکه در صورت بی توجهی و یا عدم آگاهی از مشکل پیش آمده ممکن است آسیب جدی تری خودرویتان را تهدید کند و هزینه های گزافی را متحمل شوید.

البته در صورتی که تا تعمیرگاه مسیر کوتاهی پیش رویتان باشد می توانید با خودرویتان مسیر را بپیمایید. فقط دقت داشته باشید که قبل از پیمودن ادامه مسیر ابتدا در مخزن روغن موتور را باز نمایید تا آبی که با روغن قاطی شده است در اثر حرارت بخار گردد پس از انجام این کار می توانید دوباره خودرویتان را روشن نمایید تا به تعمیرگاه نزدیک مراجعه نمایید.

هنگام جوش آوردن خودرو چه کنیم؟

جوش آوردن خودرو ، یکی از مشکلاتی است که شاید بسیاری از افراد آن را تجربه کرده باشند به خصوص در گرمای تابستان و ترافیک های شهری، اغلب افراد در این شرایط با ریختن آب روی موتور خودرویشان سعی دارند تا به خنک کردن موتور خودرو سرعت بخشند ولی باید گفت این اقدام کاملا اشتباه است زیرا خنک کردن سریع موتور خودرو موجب انقباض سریع آن می شود و به اصطلاح موتور گیرپاژ می کند. در حقیقت این اقدام موجب چسبیدن قطعات می شود و در نتیجه با حرکت پیستون ها در داخل سیلندر ، خراش هایی روی سیلندر و دیوار آن به وجود می آید و مشکل بعدی اینکه سرد و گرم کردن شدید پیستون می تواند موجب ایجاد ترک و شکاف نیز شود.

در زمان بروز چنین وضعیتی توصیه می کنیم حتما نکات زیر را رعایت نمایید: 

در اولین فرصت توقف کرده و ماشین را خاموش کنید.کاپوت رو بالا بزنین  و هر ۳۰ الی ۴۰ ثانیه موتور رو در حد سه چهار ثانیه روشن کنید و مجدد خاموش کنید. این حرکت را تا چند بار تکرار نمایید. در واقع با این حرکت از آسیب هایی نظیر چسبیدن رینگ و پیستون جلوگیری به عمل می آورید.

 البته گفتنی است تا این جای کار واشر سر سیلندر خودرویتان را باید تعویض کنید. چراکه در این دما ، سرسیلندر اولین قطعه ای هست که آسیب می بیند. همانطور که گفته شد واشر سرسیلندر عمل آب بندی بین سیلندر و سر سیلندر را انجام میدهد و از قاطی شدن آب و روغن جلوگیری به عمل می آورد. که در صورت سوختن واشر سرسیلندر ، آب و روغن قاطی میشود.

توجه داشته باشید اگر در این وضعیت خواستین به موتور خودرویتان آب اضافه کنید ، حتمن ماشین را روشن کنید تا حرکت و پمپاژ در واتر پمپ ، آب را به همه جای موتور برساند. که این امر می تواند از ایجاد فشار داخل رادیاتور نیز جلوگیری به عمل آورد.

در هنگام برداشتن درب رادیات احتیاط کنید ، سعی کنید 1 متر فاصله را حفظ نمایید. درب رادیات را کم کم باز کنید تا بخارهای اضافی خارج شوند و سپس آب را طی چند مرحله اضافه کنید ، با این روش موتور خودرویتان خنک می شود. با خنک شدن موتور و عادی شدن دمای آن ، ماشین را خاموش نمایید.

در صورتی که خودرویتان باز هم جوش آورد و متوجه بالا رفتن غیر عادی آمپر آب شدید ، تردید نکنید که ترموستات خودرویتان دچار نقص شده است. 

این علائم را نادیده نگیرید :

 • موتور خودرو صبح ها دیر روشن می شود و پس از روشن شدن، موتور لرزیده و دود سفید از آن خارج می شود. 
 • شیلنگهای متصل به رادیاتور باد کرده و متورم می شوند. 
 • مشاهده روغن داخل مخزن رادیاتور. 
 • کم کردن آب رادیاتور، در صورت سالم بودن سیستم خنک کننده و عدم نشتی آن. 
 •  شنیدن صدای شر شر آب از پشت داشبورد

موارد ذکر شده در بالا می تواند از نشانه های سوختن واشر سرسیلندر باشد پس در صورت مشاهده چنین مواردی حتمن به تعمیرگاه مراجعه نمایید تا از صرف هزینه های سنگین تر جلوگیری نمایید.بر این اساس در صورت مطلع شدن از بروز چنین وضعیتی در موتور خودرویتان از پیمودن ادامه مسیر خودداری نمایید و ماشین تان را توسط بکسل به تعمیرگاه منتقل کنید. چراکه در صورت بی توجهی و یا عدم آگاهی از مشکل پیش آمده ممکن است آسیب جدی تری خودرویتان را تهدید کند و هزینه های گزافی را متحمل شوید. 

 
معرفی به دوستان :
سیما محبی : تشکر
12 2
سلام روزتون بخیر ممنونم از وب سایت به روز و کاملتون برای دیدن قیمت خودرو اومئم که این مقاله برام جالب بود مطالعه کردم عالی بود تشکر
نیما : فنی
15 2
سلام نکاتی که گفتید خیلی آموزنده بود سپاسگزارم
الف : الف
4 3
سلام ماشین پارس۸۶جنت پشت موتور،سوراخ شد امپر قرمز نشد حد وسط بود بعد ک جنت عوض کردیم درب موتور روغن حالت سس مایونز به مقدار کم شد ایا واشر سوخته است؟
مدیریت : واشر سر سیلند
7 4
سلام بله در آستانه واشر سوختن می باشد.
علی حسینی : نکات مهم بعدتعویض واشرسرسیلندر
6 4
ایابعدتعویض واشر موتور نیازبه اب بندی دارد؟
مدیریت : واشرسرسیلندر
6 2
سلام خیر اما نیاز به دقت در نگهدای و رسیدگی به خودرو را دارد.
داود : واشر سرسیلندر
36 11
سلام بعد از تعویض واشر سر سیلندر دوباره در موتور حالت سفید رنگ میشه ممکنه وجود آب در زمان تعویض واشر در روغن باشه روغن وهنوز تعویض نکردم در ضمن به اندازه یک لیوان آب کم میکنه
محسن : سوال
32 29
سلام منم واشر عوض کردم بعداز تعویض واشر دیدم درب موتور شیری شده درصورتی که قبل از تعویض اینجوری نبود مشکل چیه ابهم حدود 1لیتر کم کرده البته قبل از تعویض واشر هم اب کم میکرد
ایلیا : تعویص فیلتر روغن
8 8
سلام. دو روز قبل از سوختن واشر سر سیلندر ماشینم. روغن و فیلتر روغن رو عوض کردم. بعد از تعمیر سر سیلندر، روغن رو عوض کردم ولی تعویض روغنی گفت نیاز به تعویض فیلتر روغن نیست. چون تازه فیلتر روغن رو عوض کردی.اما نگرانم که فیلتر روغن رو عوض نکردم. چه کنم؟
مدیریت : واشر سرسیلندر
4 1
سلام در صورت تمیز بودن روغن نیازی به تعویض نیست.
امیر کنجورپور : ترسیدن واشر سر سیلندر
4 0
باعرضسلام و خسته نباشی خدمت مدیریت سایت اگر میشه سوال منو جوا بدید من تو مسافرتم ممنون میشم من سمند مدل۸۸ دارم هنوز موتورشو بار نکردم گیج روغنم طلایی طلاییه صبحا ماشینم بد رو شن نمیشه داخل اگزوزشم آب نداره امروز درب رادیا تورو که باز کردن به اندازه دو بند انگشت روغن روی ضد یخم بود علتش چه میتونه باشه؟
مدیریت : واشر زدن موتور
3 8
سلام به دلیل واشر سوزوندن موتور خودرو می باشد.
امید : واشر سر سیلندر
3 2
سلام من دو هفته هست ک واشر عوض کردم ولی هنوز داخل درب رادیاتور روغن مشاهده میشه و داخل درب روعن هم مایع نسکافه ای رنگ دیده میشه.البته هنوز روغن و آب رو عوض نکردم.لطفا راهنمایی کنید ممنونم ازشما
مدیریت : واشر زدن موتور
6 2
سلام به دلیل موندن روغن و آب در سیکل خنک کنندگی خودرو طبعی می باشد و جای نگرانی نیست.
محمد : واشر
7 3
عرض ادب و احترام من ۲۰۶ تیپ ۲ دارم که طی دو هفته از جاهای مختلف ازقبیل در مرحله اول محل اتصال شیلنگ‌بین رادیاتور و مخزن آب،در مرحله دومدرب مخزن آب و در مرحله سوم ترکیدن رادیاتور و باد کردن جنت، هیچ اثری از آب روی درب موتور و یا روغن روی درب مخزن آب دیده نمیشه با تعویض ترموستات و رادیاتور و وسایلی که عرض کردم ، الان از کجا میتونم بفهمم که مشکلی برای واشر پیش اومده یا نه
سجاد : واشرسرسیلندر
6 3
سلام جنس واشر سر سیلندر خودرو کوییک چیست ؟
حسین : واشر سر سیلندر
9 4
سلام پنج شنبه دو هفته پیش واشر سرسیلندر ماشینمو عوض کردم با توجه به اینکه بوشها نشست کرده بودن ولی من نتوستم کامل خرجش کنم فقط واشرو عوض کردم تا سرفرصت موتورشو کامل تعمیر کنم حالا بعد دوهفته ماشین صبحا بد روشن میشه و یه مایع نسکافه ای رنگ توی درب روغنش میبینم مشکل میتونه دوباره واشر باشه
ناصر : دود بعد تعویض واشر سر سیلندر
5 3
سلام من واشر سر سیلندر عوض کردم اما بازم دود سفید کم‌رنگ خارج میشه .مکانیک میگه دو یا سه روز دیگه حل میشه نظر شما چیه
مدیریت : دود بعد تعویض واشر سر سیلندر
4 0
سلام بله به دلیل وجود روغن در سیکل آب رسانی می باشد برطرف می گردد.
رامین : واشرسرسیلندر
0 9
سلام وقتتون بخیر من خودروپرایددارم.یک ماهه پیش واشرسوزونده بودمکانیک گفت سرسیلندر میخواد من بی توجهی کردم سرسیلندرنخریدم حال الانم ده روزه که باز واشر سوزونده،اب وروغن هم قاطی کرده به رنگ شیری شده،مکانیک گفته که فقط نذار اب رادیاتور کم بشه تاآمپرت بالانره هیچ مشگلی پیش نمیاد.آیا حرفای مکانیک درسته یانه؟من میترسم موتوره خودروآسیب ببینه
حسین گرجی : واشر زدن
2 2
استاد بزرگوارمدتی بود و قتی خیلی از زمان تعویض روغن میگذشت شمع شماره یک ام روغن می زد تا اینکه چند روز پیش واشر زدم و بردم پیش يه بنده خدا باز کرد و گفت که سرسیلندر ت سه بار تراشه و باید يه نو آکبند بگیری همین جوری که داشت سرسیلندر کهنه رو نگاه می کرد گفت روغن زدنه به يه دونه شمعت هم از رینگت نبوده نمی دونم گفت کاسه نمد ساق گیتت يه چنین چیزی گفت که خراب شده و از میل سوپاپ روغن وارد محفظه ی اون يه دونه شمعت ميشده بنظر شما درست نظر دادن ایشان...... از این هاگذشته ميشه راهنمای بفرمایید چه مارک سرسیلندر بگیرم ممنون از لطفی که در حق مردم می کنی تو این اوضاع و احوال. راستی ماشین ببنده حقیر 405...... 86
مدیریت : واشر سرسیلندر
4 0
سلام بهترین برند را از نمایندگی های اصلی ایساکو دریافت نمائید
فرشاد : واشر ترسوندن
28 11
با سلام. سمند ۸۶ پایه گاز سوز دارم.نه آب کم میکنه نه آب تو روغنش رفته.فقط یه مشکلی که هست صبح ها ماشین رو که روشن میکنم به اندازه ۵/ ۶ ثانیه پت پت (صاف کار نکردن) میکنه بعد صاف صاف میشه.آیا ماشینم واشر ترسونده؟؟
امیر : تعویض واشر سرسیلندر
12 4
با سلام یه پنچ روزه یک ۲۰۷ مدل ۹۶خریدم فروشنده گفت واشر ترسوده بود تعویض کردم حالا ماشین نه آب کم می کنه نه روغن ولی درموتور باز کردم یه قطره شبیه سوس سفید بود من میترسم خرج بزاره لطفا جواب بدین ممنونم
افشین : سرسیلندرخودرو۴۰۵
8 2
سلام.بعدازبستن سرسیلندرپژو۴۰۵ کمپرس ضعیف میباشد.بطوری که ماشین روشن نمیشود.سوپاپ ها هم آبندی شده.واشرجدیددوسوراخه شده.بعدازبستن ومجدابازکردن علایم پرس روی واشرنبود.لطفا دلدلش رابهم بگویید
منوچهر یوسفی : مشاوره
5 0
سلام وقت بخیر،حقیر لیفان ۶۲۰ سی سی ۱۸۰۰ دارم، پنج ماه پیش ترموستات ماشینم گیر کرد با توجه به تجربیات گذشته قبل از اینکه ماشین شدید جوش بیاره متوجه شدم وبازش کردم سفارش ترموستات دادم ترموستات دوم نیز باعث گرم کردن خودرو شد دیگه ترموستات نبستم به دلیل ترس از جنس چینی و نبودن جنس اصلی الان اب کم میکنه دوسه روز یکبار باید ابشو باید فول کنم .اب وروغن هم قاطی نکرده اخیرا روغن وفیلتر عوض کردم شتاب نم خوبه خوب هم کار میکنه گفتم شاید درب رادیات خراب باشه عوضش کردم رادیاتش هم تازه عوض کردم ،یه مقداری اگزوزش تو هوای خنک بخار داره ،خواهشن باید چکارکنم واگه واشر سرسیلندر عوض کنم بجز اون واشر چه چیزهایی لازم داره چون قطعاتش واقعا گران هستش ،ممنون از لطف وتوجه شما مهندس عزیز
نادر : تعویض سر سیلندر
11 2
سلام من دو روز پیش سر سیلندر خودرو پژو ای ال ایکس عوض کردم و روغن رو یه روز قبل از تعویض سر سیلندر عوض کردم ولی متاسفانه امروز یاتاقان زد کلی تو خرج افتادم . علتش چی میتونه باشه ؟
مهدی ناظمی : سوال فنی
3 2
مطالب خیلی خوبن و آموزنده منم یه سوال دارم چطوری ازتون بپرسم اینجا بنویسم جواب میدین؟
مدیریت : سوالات فنی خودرو
5 0
سلام بله مشکلی نیست
کاوه : محل مناسب تعویض واشر
1 0
سلام استاد به نظر شما برای تعویض واشر بهتره نمایندگی مراجعه کنیم یا فرقی نمیکنه بیرون ببریم
مدیریت : تعویض واشر سرسیلندر
0 1
سلام در صورتی که تعمیرکار خبره ای میشناسید نیازی به مراجعه نمایندگی نیست تنها از جنس اصلی و عالی استفاده نمائید.
Kaveh : واشر خوب برای سمند
7 1
درود و خسته نباشید واشر خوب برای سمند چی پیشنهاد میکنید یا فرقی نمیکنه؟
یزدان : تعویض واشر
7 8
سلام چند روزه واشر 405رو تعویض کردم ولی مجددا اب کم میکرد درب رادیات دوبار عوض کردم بعد هواگیری پس از گذشت مسافتی اب رادیاتور پس میزد و آمپر بالا میآمد دلیلش چیست . تشکر
حسین صادقی : شک در واشرسرسیلندر
4 7
سلام ماشینم ساینا مدل 97 داخل درب روغن موتور روغن به حالت نسکافه ای مشاهده میکنم فقط همین علایم دیده میشود لطفا کمک کنین ماشینم جوش نمیاورد . امپر خیلی خوبه .صبح استارت زدن شلنگا باد نمیکند و رادیات قلوپ قلوپ اب را بیرون نمیزند داخل رادیات هیچ روغنی مشاهده نمیکنم فقط درب روغن . روغن نسکافه ای میشود
حسین : واشر سرسیلند
4 10
ماشینم هیچ علامتی ندارد برای سوزاندن واشر سیلندر فقط وقتی درب روغن موتور را باز میکنم روغن به شکل نسکافه ای داخل درب پر شده است علت چیست خواهشا راهنمایی کنین
Reza : سوال
3 9
هر روز صبح وقتی خودرو رو روشن میکنم بعد یک ربع آمپر میاد بالا آب از درب رادیاتور میزنه بیرون و رادیاتور سرد سرد هست هواگیری میکنیم تا شب هم میرونیم اصلا بالا نمیاد آب فقط صبح این مشکل رو داره ممنون میشم راهنمایی کنی
بهنام : واشر سر سیلندر
4 0
با سلام من تیبا دوگانه شرکتی دارم ماشینم در گیج خامه میشه ولی موقع که روغن عوض کردم تعویض روغن گفت هیچ علامت از آب تو روغن نیست ماشینم صاف کار می کنه با این که دو روز خواب بود با تک استارت روشن میشه آمپر نمی کشه سرعت عالی چه با گاز چه با بنزین مکانیک بردم می گه عادی نظر شما چی ممنون میشم اگر کسی راهنمایی کن اینم شمارم09367553688
محمد1 : واشر سرسیلندر
4 2
با سلام. من دیروز واشر سرسیلندر ۲۰۶ رو که مدل ۸۳ هست عوض کردم با اینکه قبلا هم حدود ۴ سال پیش واشر رو عوض کرده بودم ولی سرسیلندر هنوز تراش نخورده.ولی دیروز دیدم مکانیک واشر سر سیلندر تعمیری انداخته رو ماشین.هر چی بهش گفتم که این هنوز تراش نخورده میگفت ا ش کالی نداره.این واحدها باهم فرقی ندارن.حالا من موندم که این کار مکانیک درست بوده یا واسه ماشین ضرر داره. در ص من کد واشر که انداخته بکنند هم اینه ۱۸۶۰۶۰۰۳۰۷ جنس شرکتی ایساکو.تشکر میکنم راهنمایی بفرمائید.
پرویز : سوال
2 4
سلام . ببخشید پژو ۲۰۶ موتور tu5 اگه واشر سوزونده باشه و قسمتی از سیلندر هم تابگیری شده باشه مثل قبل میشه یا دیگه مثل قبل نباید ازش انتظار داشت.ممنون
مدیریت : واشر سرسیلندر
0 1
سلام مطمئنا خیر
مهران : زمان تعویض واشر
4 6
سلام .ایا واشر قطعه مصرفی میباشد یا تا زمانی که ماشین مشکلی نداشته باشد نیاز به تعویض ندارد حتی اگه مثلا ده سال از عمر ماشین گذشته باشد
فرهاد : واشر
3 5
سلام،یک روز میشه واشر سر سیلندر خودرومو عوض کردم الان اگزوز بو میده در حدی که چشم میسوزونه علتش چیه؟؟؟؟
هوشنگ : سوال
0 2
سلام ببخشیدمزاحم شدم ماشین من سمند ای اف سون است که یک پیچ ازپیچهای کویل شکته داخل قالپاق وگفتند باید قالپاق بالای دربیاد وبعدا ببرم پیش تراشکار حالا بنظرشما اگرخودم قالپاق بالا راباز کنم مشکلی نیست وواشر نمی خواهد
حشمت : تایم سوپاپ بعد از سوختن واشر سرسیلندر
0 0
نظر شما چیست ؟
اکبر : تعویض واشر
1 0
سلام من دیروز واشر سرسیلندر عوض کردم وای امروز دیدم هم شیلنگم باد میکنه هم امپرم میره بالا میشه دلیلشو بگین ممنون میشم بگین چیکار باید بکنم
مدیریت : واشر سرسیلندر
0 1
سلام، نیاز به بررسی دارد
احمد : روشن نشدن ماشین
2 0
سلام ماشین سمند مدل نود ال ایکس دارم چند روز بد روشنی میکرد الانم استارت میخوره روشن نمیشه داخل درب روغن صورتی هست اب هم کم میکنه یکی دو بار جوش اورده ایا ازهمین هست واشرزده
عماروفایی : واشر سرسیلند
3 0
نظر شما چیست ؟
مهدی : واشر سر سیلندر
0 0
با عرض سلام،من ماشینم پراید 93,پارسال مکانیک گفت واشر زده،در صورتی ک اصلا جوش نیاورده بود از صفر دست خودم بود بلاخره واشر عوض کردم بعد تعويض همونجا روشن کرد،دود ابی داد و بعد یک مدت. هر سری بعد6000 تا روغن کم میکنه حدود یک لیتر در صورتی که قبل از تعويض واشر روغن کم نمیکرد ایا مکانیک واشر درست جا نزده یا مشکل دیگ داشته ممنون میشم راهنمایی کنید.
سجاد : تراش سیلندر
0 3
با عرض سلام ماشینم یاتاقان زد و سیلندر نیز آسیب دیده بعضی از تراشکارها می گویند درست نمی شود با ید تعویض شود اما تراشکار اصفهانی از روی عکس ضمانت درست کردنش را داد آیا من باید ببرم اصفهان یا اینکه فکر خرید یک سیلندر دنو باشم درضمن ماشین نیمه سنگین است
مدیریت : تراش سیلندر
0 0
سلام، به دید کلی تراش سیلندر با تضعیف شده و در اصل دوباره می تواند برای شما هزینه ساز گردد بهترین کار تعویض می باشد.
مرتضی : مرتضی
0 0
یه آس دی تیوفایو مدل 93دارم، یه سالی هست دستمه، جدیدا متوجه شدم، دود آبی از اگزوزش میاد، رفتم مکانیکی تقریبا پنج شش میلیون خرج برداشت برام، رینگ و پیستون و واشر، آیا دوباره این ماشین، ماشین میشه؟!یا ردش کنم بره
حسام : ۲۰۶ تیپ ۵
1 0
سلام من یه ۲۰۶ تیپ پنج دارم چند وقت پیش متوجه شدم دما آب رفت بالا کاپوت رو بازکردم شیلنگ موتور به رادیاتور سوراه ریزی داشت و آب میزد بیرون منم تعویضش کردم ولی از اون روز هر از گاهی سیستم خنک کاری هوامی گیره ولی بعد یه ساعت هوا خود به خود تخلیه میشه منم چک کردم نه آب روغن قاطی کرده نه سفیدک زده نه موقع استارت آب تو قمقمه قل قل می کنه ولی ماشین عرض کردم هوا می گیره ، به نظرتون مشکلش چی میتونه باشه؟
مدیریت : هواگیری سیستم خنک کننده
1 0
سلام یکیار به وسیله پیج های روی لوله ها هواگیری کامل انجام دهید
علیرضا : صدا از درب منبع انبساط
0 0
سلام وقتتون بخیر من ماشین من ۲۰۶ با موتور tu5 چند روزی هست که از درب منبع انبساط ماشین صدای فیس میاد یعنی بعد اینکه ماشین رو خاموش میکنم و موتور هم گرمه از در منبع صدا میاد مثل اینکه لاستیک پنچر شده باشه و با کمی فشار دست روی در منبع صدا قطع میشه ولی وقتی دستمو برمیدارم دوباره صدا میده این اواخر هم ماشین داغ میکنه و باید هواگیری کنم وقتی ام هواگیری میکنم ماشین شتاب میگیره ولی بعد چند روز دوباره شتابش کم میشه صدای موتور عوض میشه و باید هواگیری کنم از علایم واشر هم چیزی من ندیدم این صدا از در منبع انبساط عادیه ؟؟؟
مدیریت : صدا از درب منبع انبساط
1 0
سلام، ممکن است واشر درب خاصیت خودش را از دست داده باشد درب منبع انبساط را تعویض نمائید.
احمد : صدای شرشر اب
0 0
سلام ماشین بنده پارس میباشد، صبح که روشن میکنم صدای شر شر اب از پشت رادیاتور میاد، میشه بفرمایید ایا از واشر میباشد؟؟
مدیریت : صدای شرشر اب پشت داشبورد
2 0
سلام، خیر
Alireza : واشر سر سلندر
0 0
سلام یه پارس تی یو فایو امروز صبح یه لیوان آب ریختم سر رادیاتور ولی بعداز اینکه به مقصد رسیدم ازدرب رادیاتو اب میزد بالا و بعد که روشن کردم راه افتادم امپر تا خط قرمز رفت بالا میتونه واشر زده باشه؟
مدیریت : واشر سر سلندر
0 0
سلام، خودرویی که واشر بزنه معمولا در رادیاتور و منبع آب حالت ترکیب روغن با آب و ژله ای مانند می شود این علائمی که شما اشاره کردید می تونه از ترموستات باشه که عمل نمی کنه تا فن ها روشن و دمای موتور پائین بیاد یا هوا گرفتن سیستم خنک کننده خودرو
ابوالفضل : واشر سر سیلندر
2 0
سلام خسته نباشید. آمپر ماشین سریع میره بالا..آب رادیاتورشو عوض کردم..ماشینمم پرایده مدل ۹۶..ماشین الان توان حرکتش خیلی کم شده..انگار نفسش بریده..مشکلش چیه ؟؟
بیژن : واشر سر سیلندر
0 0
سلام. سمند 84 دارم یکبار واشر سر سیلندر 2 سال پیش عوض کردم . حالا هر روز صبح روشن میکنم قلقل میکنه . در رادیاتور چیزی مثل خمیر شکلاتی میگیره . در محفظه روغن پاک معمولیه . بنظر شما مشکل از واشره؟ تعمیرکار مورد اعتماد نمیشناسم ایا در حوالی تجریش میتوانید کسی را معذفی فرمائید؟
مدیریت : واشر سر سیلندر
0 1
سلام، علائم گفته شده نشان از واشر سر سیلندر زدن دارد.
محمد : روغن ریزی
0 0
سلام چند وقت هست ماشینم تسمه تایم پاره کرد تو حرکت 405 تیوفای رفتم پیش استاد عوض کرد برام با سوپاپ که کجه کرده بود الان چندمدت هست که ميگذرد ولی داره روغن میده الان دلیلش چی هست متشکرم
عابد : واشر سرسیلندر
0 1
بنده یک هفته قبل از تعویض واشر سرسیلندر روغن عوض کردم با فیلتر،برا تعویض واشر هم خودم خواستم از مکانیک درصورتیکه هیچ علامتی برا تعویض واشر نداشت.آیا لازمه الان دوباره روغنشو عوض بکنم؟؟
حمید : واشر سرسیلندر
0 0
من میخوام پرشیا مدل 81- تا 83 بخرم ولی همه میگن تا الان 10 بار واشر سرلیندر این مدل ها تراش خورده ، میخوام بدونم چند بار میشه سر سیلندر پرشیا رو تراشید ؟
مدیریت : واشر سرسیلندر
0 0
سلام، بستگی به میزان لازم دارد اما بیشتر از 1-2 بار معمولا نمیشه
مهدی : واشر سر سیلندر
1 0
سلام ،بعد از چک کردن آب رادیات در رادیاتور را فراموش کردم ببندم بعداز دو روز متوجه شدم خودرو پژو 405 چه مشکلی می‌تونه پیش بیاره
مدیریت : پاسخ
1 0
سلام، کم کردن آب و نیز هواگرفتن سیستم خنک کنندگی
منتظری : واشرسرسیلندر
0 0
سلامخدمت مدیریت عزیز بنده موقع چک آب رادیاتور،دررادیاتور رو یادم رفت ببندم، شبش متوجه شدم،خیلی آب کم کرده بود،آب ریختم داخل رادیاتور ودررادیاتور رو بستم باز آمپر پایین نیومد اول صبح بردم تعمیرگاه گفت واشر سوزونده،واشرو عوض کرد آب سر رادیادتور ریخت ودرس بست،ولی حرکت که کردم صدای شرشر آب میومد،بهش که زنگ زدم گفت طبیعه تازه اول صبح باید دوباره طآب داخل رادیاتورت بریزی چون دوباره کم میکنه،ماهم اول صبح دررادیاتور روباز کردیم ولی صدای هوایی بیرون نیومد درست ۱لیتر آب کم کرده بود،دیگه حرکت کردم صدای شرشر نیومد تاظهر یهدمقدار دوباره صدای شرشر اومد،بعد قطع شد،نظرتون چیه ممکنه دکباره آب کم کنه و واشر سوزونده باسه،ممنون
مدیریت : واشرسرسیلندر
2 0
سلام، به دلیل هواگرفتن سیستم خنک کننده نیاز است این امر را تکرار نمائید.
محمد : فرسودگی واشر سر سیلندر
1 1
سلام جناب عرض اب ۴۰۵ دارم مدل ۸۴ چند سالی خواب بوده کارکردش ۷۴ هزار تاس.. هیچ علایم واشر زدنی نداره تا حالا هم واشر عوض نکرده بعد ۱۵ سال .. ب نظرتون این واشر چقد دیگ کار میکنه؟؟؟ الان عوضش کنم ب نظرتون؟؟؟ چون نمیخوام بره کف تراشی و از این حرفا... درضمن هر بیست روز هوا گیریش میکنم اب ماشینو هر سال یک بار عوض میکنم با ضد به ... ممنون میشم جوابمو بدین نگرانم
مدیریت : واشر سر سیلندر
2 1
سلام، به هر حال هر قطعه ای یه طول عمری داره که با کارکرد بالا زودتر مستهلک تر میشه غیر منطقی نیست تعویض واشر
رسول : واشر سرسیلند
2 0
ماشینم واشر زده آب روغت قاطی نمیکنه ولی صدای شرشر آب پشت داشبورد با شیری شدن اول صبح داره ولا غیر آیا ممکنه سرسیلند کامل بخواد چون قبل من حدود دوماه پیش یکبار براش واشر تعویض کردن؟
بهرام : پژو206
1 0
باسلام خدمت شما 10روزی میشه ماشین 206تیپ2خریدم که موقع خریدمتوجه کف درب موتورشدم میخاستم بدونم ماشین واشرسوزنده واحتیاج به تعویض داره وهزینه های تعویضش چقدرمیشه باتشکرممنون میشم جواب بدید
مدیریت : پژو 206
1 0
سلام، با یک کف نمیشه قطعیت داد نیاز به بررسی دارد
آریان : واشر سرسیلندر
1 0
سلام خسته نباشید. من ماشینم ۴۰۵ مدل ۸۵ هستش صبح ها تا وقتی که ماشین گرم میشه توی درب روغن یکم شیری میشه. به نظرتون واشر سوزونده؟ در ضمن وقتی ماشین گرم بشه دیگه اثری ازـشیری شدن نیس
مدیریت : واشیر سرسیلند
1 0
سلام، شیری رنگ شدن آب نشانه خوبی نیست و در بلند مدت باعث آسیب بیشتر و نشانه های بیشتر می گرددنیاز به بررسی دارد به هر حال با توجه به گذشت 9 سال از طول عمر خودرو
جواد : واشیر سرسیلند
1 0
سلام من تیبا مدل ۹۴ دارم ماشین اب کم نمیکنه ومشکلی نداره فقط صبح زود کمی اب از اگزوز میاد بیرون درمتورو واز کردم کمی شیری رنگ شده بود مشکل از چیه
مدیریت : واشیر سرسیلند
1 0
سلام، شیری رنگ شدن آب نشانه خوبی نیست و در بلند مدت باعث آسیب بیشتر و نشانه های بیشتر می گردد و خروج آب از اگزوز در زمستان طبیعی می باشد
سعید : پژو ۴۰۵
1 0
با سلام من یه نیم موتور گرفتم برا پژو ۴۰۵ با یک سرسیلند گذاشتم رو ماشین یعنی موتور ماشین کاملا نو میباشد اما الان مایع شیری رنگ روی درب موتور میبینم ومقداری هم آب کم میکند اگه میشه جوابم رو بدید ممنون میشم
مدیریت : پژو ۴۰۵
1 0
سلام، در صورتی که قبلا خودرو آب و روغن قاطی کرده باشد این امر در ابتدا به دلیل وجود در سیکل موتور طبیعی می باشد
محمد : هوا گرفتن
1 0
با عرض سلام بنده یه سمند ۸۶ال ایکس دارم دوگانه مدتی است بخاطر هوا گرفتن اذیت میشم رادیات رو‌عوض کردم و نشتی هارو گرفتم ولی باز هم هنگام سرد بودن ماشین وقتی درب رادیات رو برمیدارم هوا بیرون میاد ماشین هم صبح ها خوب روشن میشه و صدای بدی نداره و دود سفید هم مشاهده نمیکنم آیا باز هم احتمال داره واشر سوزونده باشه؟ آیا احتمال داره این هوا ناشی از کمپرس ریکلاتور گاز باشه که وارد موتور میشه؟
مدیریت : هوا گرفتن
1 0
سلام، نیاز به بررسی توسط مکانیک دارد
بهزاد : واشر سرسیلندر
1 0
سلام وقت بخیر لطفا جواب بنده رو بدین پارس با موتور xu7 مدل ۹۴ دارم دو روز هستش که ماشین تا وسط داغ میکرد اقدام به تعویض ترموستات کردم بعد امروز بعد از تعویض روغن متوجه مقدار کمی مایع شیری رنگ روی درب موتور شدم، ضمنا متوجه نشتی در رادیاتور شدم که تعمیر کردم بعد دیدن مایع چرب روی درب موتور ، آب و روغن ماشین رو چک کردم ولی ماشین آب روغن قاطی نکرده فقط درب موتور مقداری چرب کرده ایا ماشینم واشر زده ؟ هنوز ماشین رو حرکت ندادم ؟؟؟؟؟ میشه راهنمایی کنید ممنون از سایت شما
علی : واشرسرسیلندر
1 0
سلام من امروزرفتم روغن عوض کنم .مکانیک گفت که واشرسرسیلندرسوزانده .هیچیک ازعلائم رانداردبه غیرازشرشر آب صبحگاهی وکمی شیری شدن رنگ درب محفظه روغن . یکسال پیش هم واشرعوض کردم. سمندال ایکس ۹۷
مدیریت : واشر سرسیلندر
1 0
سلام، بله ممکن است به دلیل عدم آب بندی مناسب، جنس نامرغوب واشر و...
رضا : واشرسرسیلندر
1 0
ماشین واشرسوزونده سرسیلندر کفش تراش رفته واشر هم عوض شده اما الان لوله بین ترموستات و رادیات باد میکنه امپرهم تا به ۳میرسه زود فن میزنه باد لوله میخوابه
احسان : سمند ایکس یو 7
1 0
سلام یه سوال داشتم ممنون میشم راهنمایی کنید. من دیروز واشر سر سیلندر عوض کردم بعدشم روغن و فیلتر. امروز صبح چک کردم دیدم تو رادیاتور مقداری روغن هست. دلیلش چیه؟ آیا طبیعیه؟ ناگفته نماند که قبل از تعویض واشر اصلا روغن تو رادیاتور نبود فقط در موتور شیری یا همون نسکافه ای شده بود.
مدیریت : واشر سر سیلندر
1 0
سلام، اگه به تازگی تعویض نموده اید بله طبیعی می باشد
احسان : واشر
1 0
سلام. یه سوال داشتم ممنون میشم راهنمایی کنید. من دیروز واشر سر سیلندر عوض کردم بعدشم روغن و فیلتر. امروز صبح چک کردم دیدم تو رادیاتور مقداری روغن هست. دلیلش چیه؟ آیا طبیعیه؟ ناگفته نماند که قبل از تعویض واشر اصلا روغن تو رادیاتور نبود فقط در موتور شیری یا همون نسکافه ای شده بود.
ساعد : واشر
1 0
تیبا 91 دوگانه موتور ماشین روغنشو عوض کردم درب وغن کفه میزنه و از اگزوز هم بخار میاد بعد از 50 کیلومتر که با ماشین رفتم باز هم صبح زود بخار از اگزوز میاد اما ماشین صبح زود با تک استارت روشن میشه به نظر شما واشر زده ممنون میشم راهنمایی کنید
سما : مونتاژ و دمونتاژ سرسیلندر
0 0
مونتاژ و دمونتاژ سرسیلندر شامل چه کارهایی می شود
محسن : واشر سر سیلندر
0 0
سلام پراید مدل ۸۸ دوگانه کارخانه دارم ۳روز پیش واشر عوض کردم و بردم رادیات سازی رادیات ماشین رو سیخ زد و از جای که ترموستات نصب میشه ازاونجا تمیز کرد وبعد از ۳روز بازهم روغن در رادیات دیده میشه علت چی میتونه باشه
عنوان :
نام شما :
ایمیل :

مقالات مشابه

همه چیز درباره باتری خودرو از طول عمر تا روشهای نگهداری باتری خودرو یکی از اصلی ترین اجزاء خودرو می باشد امروز در فروش خودرو به بررسی انواع باتری خودرو و نیز طول عمر و روش نصب باتری خودرو اشاره می کنیم، باتری خودرو که در بسیاری از مواقع خیلی غافلگیر کننده عمل می کند و باعث عدم روشن شدن خودو می گر ...
  هنگام بالا رفتن آمپر آب چه باید کرد؟ فروش خودرو ،اگر سیستم خنک کننده خودروی شما به درستی عمل نکند گرمای حاصل از احتراق موتور به درستی انتقال نمی یابد و باعث آسیب رسیدن به اجزای داخلی موتور می شود. برای پیشگیری از بالا رفتن آمپر آب باید از سلامت کامل سیستم خنک کننده و داشتن مایع کافی در آن م ...
  همه چیز درباره روغن ترمز سرعت تولید خودرو و تکنولوژی و افزایش توان و سرعت خودروها نیاز یک سیستم ترمز مناسب و با عملکردی دقیق برای افزایش ایمنی خودروها لازم است،فروش خودرو، يكي از پارامترهاي بسيار مهم در عملكرد مناسب و بموقع ترمز خودرو روغن ترمز مي باشد . روغن ترمز سیالی است که وظیفه انتق ...
  علت بالارفتن آمپر آب خودرو و راه های حل آن چیست؟ فروش خودرو، در فصل گرما و با بالا رفتن دماب هوا و استفاده از سیستم کولر خودرو به خصوص در ترافیک های شهری یکی از مشکلاتی که با آن روبرو می شوند بالا رفتن حرارت موتور خودرو هست، بسیاری برایشان این سوال پیش آمده است که دمای درست و معقول برای خ ...
  مهمترین دلایل روشن شدن چراغ چک خودرو فروش خودرو، روبه‌روی هر راننده علامت‌ها و چراغ‌های زیادی وجود دارد که هر کدام بیانگر پارامتری است. به طور مثال شما با کشیدن ترمز دستی چراغی کوچک را در نمایشگر روشن کرده که نشان‌دهنده کشیده شدن ترمز دستی و درگیری آن است.در بسیاری از ...
  10 نکته طلایی در هنگام خرید لاستیک خودرو بسیاری از اعداد و ارقامی که بر روی لاستیک خودرو درج شده است و شاید خیلی هامونم هنگام خرید لاستیک به این اعداد و ارقام توجه نکنیم در زیر به توضیح این اعداد حک شده می پردازیم و شماهم هنگام خرید لاستیک به این اعداد توجه کنید. 1- تاریخ تولید آیا می&z ...
  بهترین مایع برای رادیاتور خودرو در ابتدا برای سیستم خنك كاري موتور اتومبيل ها دراز مخلوط الكل و آب استفاده مي شد ولي با در نظر گرفتن اين مطلب كه اين مخلوط از يخ زدگي موتور و تركيدگي آن تا دماي منفي ۱۵ درجه سانتيگراد مناسب مي باشد و از طرفي نا خالصي و املاح موجود در آب باعث ايجاد خوردگي در ...