ورود به سایت

ایمیل  
رمز عبور  
کد امنیتی بالا :

تبلیغات

 

خرید خودرو

 

مقایسه خودروها

عضویت در خبرنامه

ایمیل  
کد امنیتی بالا :

در صورت عدم تعویض پلاک خودرو توسط خریدار خودرو چه کنیم؟

10 / 10
از 1 کاربر
 

خودرو

در صورت عدم تعویض پلاک خودرو توسط خریدار خودرو چه کنیم؟

در شرایط و قوانین جدید پلاک یکی از مشکلاتی که برخی از فروشندگان خودرو با آن درگیر می شوند عدم فک پلاک به توسط خریدار  جدید است. به طوریکه پس از معامله به رغم اینکه خریدار وکالت  تعویض پلاک را از فروشنده دریافت می کند ولی از  تعویض پلاک امتناع کرده و با پلاک قبلی خودرو تردد می کند که این موضع باعث می شود تا هرگونه تخلفات و حتی جرائمی که  از سوی وی انجام می شود به پای مالک قبلی که پلاک وی هنوز روی خودرو نصب است نوشته شود. یا در موارد شدید تر هرگونه تصادف جرحی یا شکایتی و ... برای شماره پلاک خودرو ثبت و درگیری های بعدی به وی می رسد.

این موضوع را با رئیس مرکز شماره گذاری پلیس راهنمایی و رانندگی مطرح کرده و راهکار را از وی جویا شدیم.

سرهنگ سعید روحی در پاسخ به اینکه در اینگونه موارد راهکار پلیس برای حل مشکل فروشنده چیست گفت: یکی از مواردی که پلیس تاکید دارد تا خریدار و فروشنده به صورت هم زمان برای تعویض پلاک مراجعه کنند جلوگیری از اینگونه مشکلات است و معمولا در زمان هایی که خریدار اقدام به اخذ وکالتنامه برای تعویض پلاک می کند اینگونه موارد ممکن است به وجود آید.

وی با بیان اینکه پلیس در اینگونه موارد به صرف شکایت فروشنده نمی تواند به تنهایی اقدام به ثبت توقیف پلاک در سیستم راهور کند ادامه داد: در اینگونه موارد شاکی باید به مرجع قضایی مراجعه و طرح دعوی کند. در صورتیکه مرجع قضایی حکم توقیف خودرو را صادر کند این موضوع در سیستم راهور ثبت شده و خودرو پس از توقیف جهت تعویض پلاک به این مراکز معرفی می شود.

سرهنگ روحی ادامه داد: مواردی داشته ایم که افراد با مراجعه به مرجع قضایی احکام توقف در زمینه پلاک را اخذ کردند و پلیس نیز نسبت به توقیف خودرو اقدام و خودروی فوق را به مراکز تعویض پلاک معرفی کرده است.

رئیس مرکز شماره گذاری پلیس راهور ناجا در پایان به فروشندگان خودرو توصیه کرد تا برای جلوگیری از اینگونه مشکلات در زمان نقل و انتقال به همراه خریدار به مراکز تعویض پلاک مراجعه کرده و پلاک خودرو را فک کنند. یا زمان و تاریخ به جهت تنظیم وکالت تعویض پلاک مشخص کرده و از دادن وکالت فروش نیز خودداری کنند.

 
 
معرفی به دوستان :
عنوان :
نام شما :
ایمیل :

مقالات مشابه

  12 نکته کلیدی در هنگام خرید خودرو دست دوم اگر به دنبال خرید خودرو دست دوم در بازار فروش خودرو هستین با فروش خودرو همراه باشد و به 12 نکته ساده اما مهم در هنگام خرید خودروی دست دوم توجه نمائید که به صورت خلاصه به 12 مورد از مهم ترین آنها اشاره می کنیم: - بررسی کنید که خودرو مشکل سند نداشت ...
  مدارک و شرایط لازم برای دریافت پلاک مفقودی یا سرقتی فروش خودرو، سرهنگ سعید روحی، معاون فنی مهندسی و خدمات ترافیک پلیس راهور ناجا با اعلام این موضوع که حضور مالک یا نماینده قانونی او در مرکز تعویض پلاک الزامی است، گفت: مالک باید حتما سند مالکیت و کارت خودرو را به همراه داشته باشد. معاون ...