ورود به سایت

ایمیل  
رمز عبور  
کد امنیتی بالا :

تبلیغات

 

خرید خودرو

مقایسه خودروها 

خرید و فروش خودرو کارکرده

عضویت در خبرنامه

ایمیل  
کد امنیتی بالا :

بررسی تندر پیکاپ یا وانت ال نود + تصاویر

10 / 10
از 1 کاربر
 

خودرو

بررسی تندر پیکاپ یا وانت ال نود + تصاویر

خودرو جدی ایران خودرویی ها که محصول مشترک آنها با شرکای قدیمی خودرو رنو فرانسه می باشد، رنو در ایران دارای سابقه خوبی چه در بین مصرف کنندگان و چه خودروسازان است با وجود تحریم های بین المللی آها ایران را ترک نکردند و با وجود کاهش تولید اما نه قطع فروش در ایران، یکی از خودروهایی که در برنامه تولید در ایران خودرو به همراه سایر خودروها و خانواده رنو با وجود و قطع تولید وانت پیکان قرار گرفت وانت تندر یا وانت ال نود می باشد، این خودرو به تازگی دربین محصولات ایران خودرو در کنار سایر محصولات ایران خودرو همانند رنو کپچر و به زودی رنو کلیو قرار دارد.

فروش خودرو، از سوی دیگر در بازار خودروهای باری کوچک در ایران فقدان یک وانت در اندازه و کلاس تندر پیکاپ و با امکانات پیشرفته آن کاملا مشهود بوده است. در سال های اخیر چندان که به توسعه و تنوع بخشی به مدل های سواری توجه شد، خودروسازان به تولید وانت که به دلیل ویژگی های اقلیمی و فرهنگی ایران، برای این بازار ضروری می نماید، توجه نکردند. وانت پیکان یا باردو که تا سال گذشته در ایران خودرو تولید می شد، تنها وانتی بود که در این کلاس در ایران عرضه می شد، اما به دلیل قدیمی بودن مدل اصلی، از مدار تولید خارج شد.

ایران خودرو قبل از خروج وانت باردو از خط تولید پیش بینی وانت جدید برای جایگزینی آن را کرده و وانت آریسان و تندر پیکاپ را در برنامه تولید خود قرار داده بود. تندر پیکاپ از سال گذشته در ایران خودرو به تولید رسیده است.

شرایط اقلیمی

این که در بسیاری مناطق ایران هنوز اقتصاد روستایی وجود دارد و در فصل های مختلف سال، لازم است محصولات کشاورزی مختلف از روستا به شهر منتقل شود دلیل دیگری است که در لزوم عرضه خودروئی مانند تندر پیکاپ شک باقی نمی گذارد. این خودرو یک وانت شهری به شمار می رود اما به دلیل برخورداری از تمامی سیستم های مربوط به سواری تندر، قابلیت تردد در بین شهرها را نیز دارد.

وسعت سرزمین ایران و ابعاد مسافتی در بسیاری مناطق و شهرها نیز کاربری های مختلف برای این خودرو را فراهم می کند و با توجه به قدرت و سیستم های پیشرفته ای که دارد، عملکرد خوبی برای آن پیش بینی می شود. همین وضعیت امکان استفاده از وانت به عنوان منبع درآمد و تامین زندگی را برای مشتریانی که به این کار علاقه دارند، فراهم می کند.

خودروی چند منظوره

تندر پیکاپ می تواند هم خودروی کار باشد و هم خودروی خانواده و اگر برخی مسایل فرهنگی جامعه ایران را کنار بگذاریم، می تواند برای زوج ها نیز مناسب باشد. در بسیاری کشورهای غربی به ویژه در امریکا وانت به عنوان خودروی خانواده هم مورد استفاده قرار می گیرد؛ چرا که این خودرو امکان نصب اتاق های مختلف و یا کانتینر بر فضای بار خود را نیز دارد. علاقه مردم ایران به رفتن پیک نیک و دورهم آیی در طبیعت و بیرون شهر هم زمینه دیگری برای بهره گیری از این محصول را ایجاد می کند.

سیستم های اصلی قوی و امکانات رفاهی تندر پیکاپ نیز جذابیت هایی برای مشتری ایجاد می کند.

این محصول به عنوان محصولی دیگر از پلتفرم ایکس ۹۰ رنو که قبلا تندر روی آن تولید شده، خودرویی چندمنظوره با قابلیت کاربری متنوع به شمار می رود. تندر پیکاپ به دلیل برخورداری از سیستم های کیفیتی رنو در خطوط و سیستم های تولیدی، از عملکرد و دوام سواری تندر ۹۰و امکانات و راحتی مشابه خودروهای سواری برخوردار است.

مصرف سوخت پایین این محصول در کنار قابلیت های آن، فضای مناسب پشت صندلی ها برای گذاشتن وسایل و قابلیت حمل بار تا ۸۰۰ کیلوگرم به صورت استاندارد، از امتیازهای مهم تندر پیکاپ به شمار می رود. قسمت در اتاق بار این محصول، قابلیت تحمل تا ۳۰۰ کیلوگرم وزن را دارد و سیستم تعلیق آن در محور عقب تقویت شده است.

ابعاد تندر پیکاپ

طول تندر پیکاپ ۴۴۹۶ میلی متر و عرض با آیینه های باز ۱۹۹۳ میلی متر است. ارتفاع بدون بار ۱۵۵۴ میلی متر، فاصله محورها ۲۹۰۵ میلی متر، طول اتاق بار ۱۸۰۷ میلی متر، عرض اتاق بار ۱۳۷۴ میلی متر، عرض درب اتاق بار ۱۲۰۰ میلی متر و ارتفاع دیواره اتاق بار تندر پیکاپ ۶۳۶ میلی متر است.

این محصول با گیربکس دستی تقویت شده تولید می شود و برخورداری از موتور   K4M  با قدرت ۱۰۵ اسب بخار و حجم ۱۵۹۸ سی سی قدرت قابل توجهی را در اختیار مشتری قرار می دهد. این موتور چهار سیلندر و ۱۶ سوپاپ، از حداکثر گشتاور ۱۴۸ نیوتن متر در دور ۳۷۵۰  بهره می برد.

امکانات

تندر پیکاپ دارای کیسه هوای راننده و سرنشین جلو و ترمز آن به سیستم ABS و EBD مجهز است. این خودرو در چرخه ترکیبی ۷.۶ لیتر در صد کیلومتر سوخت مصرف می کند و حجم مخزن سوخت آن ۵۰ لیتر گنجایش دارد.

ابعاد لاستیک تندر پیکاپ ۱۸۵*۶۵*۱۶ و رینگ های آن فولادی است. آینه های جانبی آن از داخل قابل تنظیم است و سیستم صوتی آن، قابلیت پخش سی. دی، MP3 و رادیو را دارد.

سیستم تهویه کولر و ۳۰۰ میلی متر فضای پشت صندلی ها از دیگر امکاناتی است که این خودرو در اختیار راننده و سرنشین قرار می دهد. ظرفیت حمل بار آن، ۸۰۰ کیلوگرم و وزن خالص خودرو ۱۱۲۰ کیلوگرم است.

تندر پیکاپ استاندارد آلایندگی یورو۴ را تامین می کند و از سیستم تعلیق جلو از نوع مک فرسون با اتصال جناغی بهره می برد.

ویژگی های طراحی

درب موتور شیب دار این خودرو جلوه بصری خوبی را برای بیننده فراهم می کند و در عین حال پنجره های جانبی و شیشه جلو به اندازه کافی بزرگ هست. در جوانب خودرو مجموعه ای از قطعات ریخته گری پلاستیکی را می بینید که بدنه آن را از خش افتادن در هنگام پارک حفظ می کند.

در هنگام سوار شدن به تندر پیکاپ، خود را در یک اتاق آشنا همانند تندر سدان می بینید. این که تندر پیکاپ یک خودروی اقتصادی و متناسب با بودجه خانواده به شمار می رود، به این معنی نیست که شما با پلاستیک های سخت و مواد ارزان مواجه هستید. تمامی قطعاتی که در ساخت این خودرو به کار رفته از استانداردهای روز رنو برخوردار و با سیستم های کیفیتی سخت گیرانه رنو نیسان تولید شده است.  اغلب مواد به کار رفته در داخل اتاق به آسانی تمیز می شود و نگرانی از بابت کثیف شدن محل راننده یا سرنشین نخواهید داشت.

داشبورد این محصول با یک جانمایی ساده و کاربردی، همه کنترل هایی را که روی آن قرار گرفته به آسانی در دسترس سرنشین قرار می دهد و با حواس انسانی کاملا سازگار است.

اصول ارگونومی و تطابق با بدن انسان در این خودرو به خوبی اجرا شده و برای قراردادن ابزار و لوازم همراه، فضاهای کافی مانند جعبه دستکش، جیب های تعبیه شده روی در و دو محل برای قراردادن لیوان در جلوی دسته دنده وجود دارد. یک فضای بزرگ هم در پشت صندلی ها هست که می توان لوازم بزرگ تر را در آن قرار داد.

برای کسی که در کاربری حمل بار از این خودرو استفاده می کند، اتاق آن تمامی لوازم اساسی و امکانات مورد نیاز را دارا است.  نیروی متوقف کننده تندر پیکاپ قابل قبول است و پدال ترمز آن یک حس خوب ایجاد می کند.

توسعه بازار تندر پیکاپ

تولید این خودور از سال گذشته در ایران خودرو آغاز شده و قیمت این خودرو درحال حاضر ۳۵.۲ میلیون تومان است، اما شرکت ایران خودرو برنامه هایی را برای عرضه این محصول با شرایط مختلف به طوری که علاقه مندان بیشتری بتوانند آن را خریداری کنند دارد.

این خودرو با همکاری مشترک ایران خودرو و شرکت رنو تولید شده و گیربکس آن  با توجه به نوع کاربری و متناسب با جاده‌های ایران تقویت شده است.

تندر پیکاپ عملا تمام خصوصیات مثبت و برجسته مدل های استاندارد این خودرو را به همراه دارد و زمانی که از آیینه عقب به آن نگاه کنید، به هیچ عنوان نمی توانید به وانت بودن خودرو پی ببرید.

کارشناسان صنعت معتقدند با توجه به نیاز بازار برای ورود وانت بارهای جدید و مصرف کم بنزین تندر پیکاپ، استقبال از این خودرو مناسب و قیمت آن نیز با توجه به امکانان و سطح کیفیت و استاندارد مناسب است.

تندر پیکاپ

تصاویر جانبی : برای مشاهده سایز واقعی، روی هر کدام کلیک کنید.
معرفی به دوستان :
خریدار : تندر پیکاپ
5 0
سلام من الان نزدیک به 6 ماه این خودرو را از شما یه توصیه کارشناس فروشتون آقای جعفری خریدم جهت کار در درب و پنجره سازی بین خودرو وانت تندر و وانت پراید مونده بودم، با تو صیه ایشون خریدم اولا تشکر از خودرو خوب و با کیفیت و کم مصرف و تحویل به موقع مدارک و خودرو می خواستم بگم واقعا خودرو کم مصزف و راحتی می باشد اصلا تو شهر اذیت نمی کنه و راحت کولر گرفتم تو تایستون از خودرو مرسی مرسی راستی کشش خوبی با بار 400 کیلویی داشت و خیلی نرم بی صداس
زمانی نیا از مش ... : وانت ال 90
5 0
خیلی ماشین خوبی من که راضیم ازش خیلی
عنوان :
نام شما :
ایمیل :

مقالات مشابه

  وانت آریسان در کنار وانت کارا و وانت تندر + جدول فروش خودرو، مدتی هست که خودروسازان داخلی در تکاپو برای جذب مشتریان خودروهای کار هستند و در این میان سایپایی ها به عرضه وانت پراید با وانت 151 و ایران خودرویی ها با دست پر و عرضه وانت آریسان، وانت تندر و گروه بهمن با وانت کارا وارد بازار شده ...
همه چیز درباره وانت تندر از مزایا تا معایب در حالی که از ورود تندر 90 یا ال 90 در ایران بیش از 9 سال می گذرد، و در سال های قبل شاهد عرضه مدل های مختلفی از خانواده X90 در ایران همانند ساندرو، ساندرو استپ وی یا همان B90 هستیم یکی از پروژه های جدید ایران خودرویی که وانت تندر است که آخرین عضو لوگا ...