ورود به سایت

ایمیل  
رمز عبور  
کد امنیتی بالا :

تبلیغات

 

خرید خودرو

مقایسه خودروها 

خرید و فروش خودرو کارکرده

عضویت در خبرنامه

ایمیل  
کد امنیتی بالا :

آنچه بر دنا ایران خودرو گذشت!

10 / 10
از 1 کاربر
 

خودرو

آنچه بر دنا ایران خودرو گذشت!

فروش خودرو، در حال که چند ماهی از زمان تحویل دنا می گذرد هنوز خودرو به خریدارانش تحویل نگردیده و وعده های ایران خودرویی ها کماکان ادامه دارد، خودرویی که قرار بور 2سال پیش قرار بود 35 هزار دستگاه دنا وارد بازار گردد و امروز در سال 93 دنا هنوز وارد بازار نگردیده!

از زمان تحویل تیرماه این خودرو و نافرجامی تحویل 2 سال این خودرو بگذریم به تفاوت های فاحش آنچه که قولش را داده بودند و آنچه امروز می بینیم می رسیم؟

تا همین چند ماه پیش، در سایت گروه ایران‌خودرو صحبت از یک موتور توربو شارژر بود، موتوری که بی سر و صدا برای دنا کنار گذاشته شد و به جای آن موتور بسیار پیشرفته و بروز 2 لیتری XUM با 8 سوپاپ و قدرت تنها 105 اسب بخار جایگزین آن شد! موتوری که هم اکنون جایگزین موتور پارس ELX گردید که با استقبال بالایی روبرو نشد و انتظارها را برآورد نکرد.

چند روزی هم هست که تصاویری رسمی از فضای داخلی دنا در سایت ایران‌خودرو منتشر شده، تصاویری که شباهت چندانی با تصاویر قبلی ندارند.

از طرح روی درهای خودرو شروع می‌کنیم، در تصاویر قبلی یک خط موج مانند در بالای در خودرو دیده می‌شود که در عکس‌های کنونی غیب شده است. همچنین سه خط در قسمت میانی در وجود دارد که آن سه خط هم از بین رفته‌اند. دستگیره نیز به صورت زاویه‌دار در گوشه‌ای قرار دارد که اکنون در تصاویر جدید وجود ندارد. طرح محل قرارگیری بلندگوهای جلو و فضای خالی برای قرار دادن برخی اشیا، در عکس‌های قبلی با عکس‌های کنونی کاملاً متفاوت است.

بر روی داشبورد، تغییرات فاحش‌ترند. طرح فرمانی که در نگاره‌های قبلی دیده می‌شود، حتی مقداری هم به فرمان کنونی شباهت ندارد.دریچه‌های مرکزی و کناری قبلی نیز با کنونی کمی متفاوت‌اند. دریچه‌های کناری که در عکس‌های جدید دیده می‌شود، شباهت جالبی با دریچه‌های برخی از محصولات تویوتا دارند.

طرح چوبی که روبروی صندلی شاگرد قرار داشته حذف شده. مانیتوری که در تصاویر قبلی دیده بودیم با مانیتور کنونی متفاوت است و البته قدیمی‌تر. در عکس‌های قبلی در کنسول اصلی خودرو پلاستیک‌های شفاف را می‌بینیم که در تصاویر جدید جای خود را به پلاستیک‌های بی‌کیفیت و کدر داده‌اند. مکان تمامی دکمه‌ها تغییر کرده و ارزان‌سازی به راحتی قابل مشاهده است. کنسول کنونی هم با آن طرح‌های فضایی قبلی به کلی فرق دارند. حتی در دوخت صندلی‌ها هم تفاوت‌هایی دیده می‌شود!

سرعت سنجی که در تصاویر قبلی می‌دیدیم، مشابه سرعت‌سنج نسل قبلی سوناتا بود. در نگاره‌های جدید طراحی قسمت سرعت‌سنج عوض شده. طرح کنونی بسیار شبیه سرعت‌سنج نسل کنونی شورلت کروز است. جالب آن است که طراحان ایران‌خودرو حتی زحمت تغییر رنگ دور دوایر سرعت‌سنج و دور موتور را که در کروز به رنگ آبی است هم به خود نداده‌اند و سرعت‌سنج دنا را با همان دوایر با حاشیه‌های آبی رنگ طراحی کرده‌اند.

دنا

 
تصاویر جانبی : برای مشاهده سایز واقعی، روی هر کدام کلیک کنید.
معرفی به دوستان :
چی بود چی شد : این کجا و اون عکس کجا
12 2
قرار بود با چه شکلی عرضه بشه الان چه شکلی شده 2 سالم که تاخیر داره
عباس : درباره دنا
3 23
دوستان عزیربنظرمن بایدبه تولیدکننده فرصت داده شودتاانتظارات رابراورده کند.دنابی شک بی نظیرترین محصول تولیدشده درنوع خودمیباشد.این تصورغلطی است که خیلیها دارندوبه داشبورددنا(طرح سوناتایی)رالقب میدهند.چون این داشبوردازمرحله تولیدتانصب روی دناکاملا"ملی میباشدوهیچ شباهتی به سوناتاندارد.
بنده خدا : يعني چي عباس؟
10 3
يعني چي عباس آقا؟ يعني بايد بهشون فرصت بديم از كار بزنن؟! در مورد رانا هم همين كارو كردن
فرهاد : صبر ایوب
14 3
دوست عزیز عباس آقا اگه حضرت ایوب هم بود صبرش تموم شده بود از دست بد قولی خودروساز ---------- مملکتمون
مهدی : ارتیست
3 1
خیلی ضد حال شد بعد از مدتها یک ماشین تولید داخل چشم مارو گرفت. مگه واسه ما ایرانی ها حیفه . قیمت رو که بردین بال لااقل به تعهدات تون بیشتر پایبند بودین
پارسا : سلام
0 1
ما یک خودرو دنا داریم که رنگش باکلاس 2 فرق می کند و مانیتورش کار نمی کند الان ما چه کار کنیم
عنوان :
نام شما :
ایمیل :

مقالات مشابه

  ویدئو خودرو دنا دنا محصول جدید ایران خودرو که مدتی بود خبر تولید و عرضه این خودرو در ایران خودرو و فروش خودرو در بازار خودرو می شد، دنا نیزدر نمایشگاه خودرو اصفهان نیز به بازدید عموم گذاشته شد این خودرو در دو کلاس موتوری که یکی دنا با موتور EF7 و دیگری دنا با موتور XUM قرار است تولید ...