ورود به سایت

ایمیل  
رمز عبور  
کد امنیتی بالا :

تبلیغات

 

خرید خودرو

مقایسه خودروها 

خرید و فروش خودرو کارکرده

عضویت در خبرنامه

ایمیل  
کد امنیتی بالا :

پیش بینی افزایش 17 درصدی قیمت خودرو در سال 94!

10 / 10
از 1 کاربر

پیش بینی افزایش 17 درصدی قیمت خودرو در سال 94!

فروش خودرو و تحویل به روز خودرو و قیمت روز خودرو به صورت کارتکسی و پلاک مدل صفر کارتکسی و پلاک با مدل 94، قیمت خودرو در طی چند سال گذشته همواره موضوعی بوده که قشر وسیعی از جامعه را درگیر خود کرده است.هنوز یادمان نرفته در دولت گذشته داستان قیمت گذاری افزایش قیمت خودرو با دخلات مستقیم رئیس جمهور وقت و گفتن جمله ی “کیلویی چند” بازار خودرو را به چالش بزرگی کشاند.

حساسیت های به وجود آمده از آن دوران تا کنون گریبانگیری خودرویی ها و مردم شده و هرگونه اظهار نظر در خصوص قیمت خودرو باعث عکس العمل شدید مردم می شود .

طبق خبرهای رسیده از گوشه کنار بازار، احتمال افزایش قیمت خودروهر لحظه به واقعیت نزدیکتر شده و همین امر باعث گردیده که بازار گفتگوها در خصوص قیمت خودرو یک بار دیگر داغ شود. همه ساله با شروع سال جدید و نیز افزایش میزان حقوق و دستمزد، شاهد افزایش قیمت مواد اولیه تولید در صنعت خودرو نیز خواهیم بود و این افزایش اجتناب ناپذیر است.

برخی از کارشناسان بر این باورند که با شروع سال جدید و نیز رشد هزینه‌های دولتی و غیردولتی در صنعت خودرو، افزایش هزینه‌های تولید و قیمت تمام شده تولید خودروهای داخلی را به دنبال خواهد داشت در نتیجه به دنبال آن قیمت خودروها نیز قطعا با افزایش مواجه خواهد بود. در سال ۹۰ قیمت خودرو با رشد چشمگیری همراه بود با توجه به اینکه خودروسازان در آن هنگام از کیفیت و تنوع محصولات حال حاضر خود بی بهره بودند.همین امر باعث شده بود تا عده ای به جان صنعت مادر کشور بیافتند تا با نابودسازی آن منافع شخصی خودرا در الویت قرار دهند.

جوسازی های غیرمنصفانه برخی از رسانه های خارجی و داخلی علیه این صنعت باعث شده بود تا اکثریت مردم تحریم های ناعادلانه غرب و افزایش نرخ ارز، که عمده ترین دلایل افزایش قیمت خودرو بود را از یاد ببرند.با توجه به اینکه به واسطه تحریم ها و نواسانات بازار ارز، قیمت مواد اولیه چندین برار از قیمت قبل خود شده بود. اما با گذشت زمان و اطلاع رسانی درست، مردم نیز دلایل اصلی افزایش قیمت را درک کرده و تا حدودی نیز با این موضوع کنار آمدند.

به عقیده بسیاری از کارشناسان افزایش ۱۷ درصدی قیمت خودرو در سال ۹۴ قطعی خواهد بود چرا که شاهد آن هستیم همه ساله با افزایش تقاضا در بازار خودرو در ماه های پایانی، کف بازار نیز به دنبال جایگزینی خودروهای خرید و فروش شده می باشد که همین امر باعث می شود که خودروهای جدید با قیمت بالاتر وارد بازار شده و در نتیجه قیمت تمام شده برای مصرف کننده با افزایش همراه خواهد بود.

همچنین از یاد نبریم که دو خودروساز بزرگ کشور (ایران خودرو و سایپا) دو شرکت بورسی به شمار می روند که هر لحظه نیز از سوی سازمان حسابرسی مورد بازرسی قرار می‌گیرند و با توجه به اوضاع این دو شرکت در بورس افزایش قیمت دور از انتظار نیست.

افزایش قیمت خودروهای داخلی در شرایطی که دیگر اقلام مصرفی مردم در جامعه در حال افزایش می باشد، دور از انصاف و انتظار نمی باشد.با توجه به این که آمار افزایش سود دهی از واردات خودرو نسبت به سال گذشته حدودا سه برابر شده است و این یعنی مهر تایید عدم حمایت دولت از صنعت داخلی کشور.

عنوان :
نام شما :
ایمیل :

اخبار مشابه

افزایش قیمت 10 درصدی خودروهای لوکس فروش خودرو به نقل از ایسنا، در پی ممنوعیت واردات خودروهای بیش از 2500سی سی در اواسط کار دولت دهم با هدف صرفه جویی در مصرف سوخت و کاهش آلودگی هوا، واردات خودروهای با حجم موتور بیش از 2500 سی سی ممنوع شد.با این حال در آن زمان مجوزهای موردی به برخی افراد از جمله ورزش ...
استارت گرانی خودرو های وارداتی خورد طی هفته‌های گذشته، وزارت صنعت، معدن و تجارت با ابلاغ دستورالعملی به سامانه ثبت سفارش واردات خودرو، اعلام کرد که تنها نمایندگان مجازی که وزارت صنعت، معدن و تجارت آنها را تائید کرده و به آنها مجوز داده است، می‌توانند از این پس خودرو وارد کنند؛ بر همین اسا ...
درخواست جدید خودروسازان برای افزایش قیمت خودرو خودروسازان جدیدترین درخواست خود به شورای رقابت مبنی بر افزایش ۱۷ درصدی قیمت ها را ارائه کرده اند.یک منبع آگاه در این خصوص به شبکه اطلاع رسانی تدبیر و امید گفت: خودروسازان کشور درخواست افزایش ۱۷ درصدی قیمت محصولات خود را در چند روز اخیر به شورای رقابت ا ...
خیز گرانی خودرو برای سال 94! یکی از بازارهای فصلی در پایان سال ، بازار خرید و فروش خودرو است که با فروش های ویژه خودروسازان برای نوروز و دهه فجر آغاز می شود و تا روزهای پایانی سال ادامه دارد و موجب می شود این بازار درماههای پایانی سال و در آخرین فصل خرید و فروش سالیان سال گرمای قابل ملاحظه ای داشته ...