ورود به سایت

ایمیل  
رمز عبور  
کد امنیتی بالا :

تبلیغات

 

خرید خودرو

مقایسه خودروها 

خرید و فروش خودرو کارکرده

عضویت در خبرنامه

ایمیل  
کد امنیتی بالا :

پای خودروهای پلاک اروند از خوزستان قطع می شود؟!

10 / 10
از 1 کاربر

پای خودروهای پلاک اروند از خوزستان قطع می شود؟!

سرهنگ احمد رستمی معاون پلیس راهور ناجا در خصوص تردد خودروهای پلاک در استان خوزستان گفت : تردد خودروهای پلاک اروند در سراسر استان خوزستان غیرقانونی است و افزایش شعاع تردد خودروهای مناطق آزاد از اختیارات هیئت وزیران و با تأیید فرمانده معظم کل قواست و استاندار خوزستان صلاحیت افزایش شعاع تردد این خودروها را ندارد .

فروش خودرو به نقل از تسنیم، معاون فنی، مهندسی و خدمات ترافیکی پلیس راهور ناجا به پایش گفت: بر اساس قوانین و مقررات جاری کشور خودروهایی که وارد مناطق آزاد می‌شوند بر اساس آئین نامه راهنمایی و رانندگی مناطق آزاد تجاری صنعتی مصوب سال ۱۳۷۳ باید شماره گذاری شوند و پلاک ویژه مربوط به هر منطقه همراه با لوگوی هر منطقه به آن‌ها اختصاص داده می‌شود.

وی افزود: بنابراین در بحث تردد خودروهای مربوط به مناطق آزاد تردد قانونی در محدوده جغرافیایی هر منطقه مشکلی ندارد ، هر مقام مسئولی که اجازه تردد خودروهای پلاک اروند را به کل استان خوزستان داده باشد کاری غیرقانونی انجام داده است .ما با مراجع مربوطه در استان و منطقه آزاد اروند مکاتبه کردیم و اعلام کردیم که تردد خودروهای پلاک اروند در سراسر خوزستان برخلاف قوانین است . این موضوع از اختیارات هیئت وزیران و با تأیید فرمانده معظم کل قواست . در ماده قانون چگونگی اداره مناطق آزاد تجاری صنعتی مصوب سال ۷۲ دقیقاً این موضوع قید شده است .

معاون پلیس راهور با تاکید بر توقیف این خودروها و برگرداندن به محدوده منطقه آزاد گفت: ما به پلیس راه استان خوزستان اعلام کردیم که این بخشنامه استاندار خلاف قانون است و هر خودرویی که خارج از محدوده مصوب باشد به عنوان پلاک غیرمجاز تلقی می‌گردد و بنا بر قوانین باید با آن خودرو برخورد کنند . پلیس راه استان خوزستان مسئول اعمال قانون در این زمینه است و ما به همکارانمان اعلام کردیم که تردد در سراسر استان خوزستان غیرقانونی است و باید این خودروها توقیف شوند .

این در حالی است که استاندار خوزستان چند روز گذشته در گفتگو با شبکه اطلاع رسانی جامعه دریایی ایران اعلام کرده بود که این خودروها با مجوز اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور وارد استان شده است .وی در این باره گفته بود : ۲۵ هزار و ۱۰۰خودرو خارجی از طریق منطقه آزاد تجاری صنعتی اروند در یک سال اخیر ترخیص و وارد شده است، این خودروها با مجوز معاون اول رئیس از شهریور ۹۳ تاکنون وارد استان شده است.

ناشناس : انتقاد
0 0
حالادیگراقای جهانگیری معاون اول خودش مجوزترددخودروهای مناطق ازادراکه خلاف قانون است راصادرمینمایند.گذاشتن قانون زیرپا ازسوی این مسئول بعیداست.تودیگه چرا جناب اقای اسحاق جهانگیری؟
عنوان :
نام شما :
ایمیل :

اخبار مشابه

قیمت خودرو ها در مناطق آزاد ایران فروش خودرو، قیمت تمامی خودروهای وارداتی در مناطق آزاد ایران که شاید همه با دیدن قیمت ها تعجب کنند و لازم بدونید که این خودرو ها با پلاک خود منطقه آزاد پلاک میشن و حق تردد خارج از محدوده شهر را ندارند و در سال با مجوز می تونن 2 بار اونم به مدت محدود ا ...