ورود به سایت

ایمیل  
رمز عبور  
کد امنیتی بالا :

تبلیغات

 

خرید خودرو

مقایسه خودروها 

خرید و فروش خودرو کارکرده

عضویت در خبرنامه

ایمیل  
کد امنیتی بالا :

ویروس کرونا خودروسازی‌های جهان را به کما می‌برد؟

10 / 10
از 1 کاربر
 

خودرو

ویروس کرونا خودروسازی‌های جهان را به کما می‌برد؟

تنها چند روز مانده به آغاز نمایشگاه خودروی ژنو، برگزاری این نمایشگاه به دلیل شیوع ویروس کرونا لغو شد.

با وجود هراس از گسترش ویروس کرونا در اروپا، برگزارکنندگان نمایشگاه تا روز جمعه اصرار داشتند نمایشگاه برگزار شود. خودروسازان هم که با هزینه زیاد غرفه‌های خود را آماده کرده بودند، قرار بود برای احتیاط با حداقل پرسنل به نمایشگاه بیایند.

اما پس از تصمیم دولت سویس برای ممنوع شدن هرگونه مراسم با حضور بیش از هزار نفر، چاره‌ای جز تعطیل کردن نمایشگاه نبود.

نمایشگاه خودروی ژنو یکی از قدیمی‌ترین و مهم‌ترین رویدادهای صنعت خودرو است که از سال ۱۹۰۵ هر سال برگزار می‌شود. آخرین بار این نمایشگاه به دلیل جنگ جهانی دوم تعطیل شده بود.

قرار بود نودمین دوره نمایشگاه با حضور بیش از ۱۶۰ شرکت از روز پنجشنبه ۵ مارس (۱۵ اسفند) به مدت ده روز برگزار شود. سال گذشته ۶۶۰ هزار نفر از نمایشگاه بازدید کردند و پیش‌بینی می‌شد برگزاری آن امسال بین ۲۰۰ تا ۲۵۰ میلیون فرانک سویس (۲۰۵ تا ۲۵۶ میلیون دلار) درآمد ایجاد کند.

با اعلام خبر تعطیلی نمایشگاه، خودروسازان به سرعت برای یافتن راهی برای معرفی ماشین‌های جدید خود دست به کار شدند. ب‌ام‌و و مرسدس-بنز اعلام کرده‌اند که مدل‌های خود را در مراسمی که در اینترنت به طور مستقیم پخش می‌شود رونمایی خواهند کرد.

بیش از ۸۵ هزار نفر تاکنون به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند. بیشترین مبتلایان در چین هستند که انتقال ویروس از آنجا آغاز شد. این ویروس تاکنون جان بیش از سه هزار نفر را گرفته است.

ماه گذشته و با گسترش سریع ویروس در چین، برگزاری نمایشگاه خودروی پکن هم به تعویق افتاد. قرار بود این نمایشگاه در ماه آوریل برگزار شود.

 

 
 
عنوان :
نام شما :
ایمیل :