ورود به سایت

ایمیل  
رمز عبور  
کد امنیتی بالا :

تبلیغات

 

خرید خودرو

مقایسه خودروها 

خرید و فروش خودرو کارکرده

عضویت در خبرنامه

ایمیل  
کد امنیتی بالا :

واردات خودرو از کره، آلمان و ژاپن متوقف می‌شود؟

10 / 10
از 1 کاربر

واردات خودرو از کره، آلمان و ژاپن متوقف می‌شود؟

براساس طرح "مدیریت واردات خودرو"، واردات این محصول از کشورهای تحریم کننده ایران متوقف خواهد شد.

به گزارش فروش خودرو به نقل از ایسنا، براساس بررسی‌های صورت گرفته بیشترین میزان واردات خودرو به کشور به ترتیب مربوط به برندهای کره‌ای، چینی، ژاپنی و آلمانی از مبداء کشورهای امارات، چین و کویت است.

نکته قابل توجه این است که در گذشته برخی خودروهای کره‌ای و آلمانی در ایران تولید می‌شد اما خودروسازان این کشورها به تدریج با تشدید تحریم‌ها از ایران خارج شدند و تولید محصولات آنها متوقف شد با این وجود خودروهای تولیدی این کشورها همچنان وارد ایران می‌شود.

این موضوع اعتراض برخی خودروسازان در شورای سیاست‌گذاری خودرو را نیز به دنبال داشت که اظهار می‌کردند "در حالیکه خودروسازان خارجی ایران را تحریم و ارسال قطعات تولید خودرو به خودروسازان ایرانی را متوقف کرده‌اند، به چه دلیل خودروهای تولیدی این شرکتها در تعداد بالا وارد کشور می‌شود؟."

در این شرایط اخیرا طرح "مدیریت واردات خودرو" به وزارت صنعت، معدن و تجارت ارائه شده است. در این طرح پیش‌بینی شده که واردات خودرو از کشورهای تحریم کننده ایران قطع و از کشورهایی که رابطه چندان دوستانه‌ای با ایران ندارند، تعرفه بیشتری برای واردات خودرو اخذ شود.

بنابراین اگر مفاد این طرح به طور کامل به تصویب وزارت صنعت، معدن و تجارت برسد، واردات خودرو از کشورهای تحریم کننده ایران متوقف خواهد شد. در آن صورت ورود خودروهای کره‌ای، ژاپنی و آلمانی که به تحریم‌های آمریکا بر ضد ایران پیوسته‌اند و بیشترین حجم صادرات به ایران را دارند نیز متوقف خواهد شد.

خودروهای تولیدی این کشورها شامل برندهایی چون هیوندایی، کیا، هوندا، میتسوبیشی و بنز می‌شود که هم‌اکنون نیز شاهد ورود آنها به کشور هستیم. در این زمینه فعالان بازار خودرو معتقدند که اجرایی شدن این طرح و توقف واردات، افزایش قیمت این خودروها در بازار را به دنبال خواهد داشت.

 یکی از فعالان بازار خودروهای وارداتی، می‌گوید: قیمت خودروهای وارداتی در جریان عرضه و تقاضا تامین می‌شود و در صورت ممنوعیت واردات برخی از برندهای خودروهای وارداتی شاهد افزایش قیمت‌ آنها خواهیم بود.

وی ادامه می‌دهد: باید مشخص شود که اگر واردات خودرو از کشورهایی چون کره متوقف شود آنگاه چه خودروهایی جایگزین آنها خواهند شد زیرا از نظر ما جایگزینی برای این محصولات در بازار ایران وجود ندارد.شاید بتوان واردات خودرو از کشوری مثل آلمان را ممنوع کرد اما عملا ممنوعیت واردات از کشورهایی چون کره با توجه به حجم بالای واردات چندان امکان پذیر نیست.

عنوان :
نام شما :
ایمیل :

اخبار مشابه

مدیریت واردات خودرو سود یا زیان؟ طرح "مدیریت واردات خودرو "در حالی به وزارت صنعت، معدن و تجارت ارائه شده که برخی از مخالفان این طرح خواهان ارائه طرح "آزادسازی واردات خودرو" به کشور شده‌اند. به گزارش فروش خودرو به نقل ایسنا، به دنبال افزایش واردات خودرو به کشور در سال‌های اخیر طرحی با عنو ...
شرایط جدید برای واردات خودرو های 2500 سی سی بر اساس گزارش فروش خودرو به نقل از ایسنا، در حالی که سال قبل از ممنوعیت واردات خودرو با حجم 2500 سی سی برقرار شد در سال جدید مصوبه جدید برای خودرو های 2500 سی سی اعلام شد که طبق مصوبه جدید دولت در خصوص واردات خودروهای سواری با حجم موتور بالای 2500 سی سی ب ...
از صفر تا صد ابر خانواده های وارد کننده خودرو در ایران «گرامی‌ها»، «حدادزاده‌ها»، «نوریانی‌ها»، «دیلمی‌ها» و ...؛ هر جا سخن از «واردات خودرو» در میان باشد، این نام‌ها بیش از هر نام دیگری می‌درخشند. نه اینکه ت ...