ورود به سایت

ایمیل  
رمز عبور  
کد امنیتی بالا :

تبلیغات

 

خرید خودرو

مقایسه خودروها 

خرید و فروش خودرو کارکرده

عضویت در خبرنامه

ایمیل  
کد امنیتی بالا :

لند مارک خودرو جدید گروه بهمن + عکس

8 / 10
از 6 کاربر

لند مارک خودرو جدید گروه بهمن + عکس

فروش خودرو:خودرو شاسی‌بلند‌ لندمارک از نظر ابعاد در دسته شاسی‌بلند‌های متوسط قرار می‌گیرد و در حقیقت با قیمت 76.8 میلیون‌تومانی ارزان‌ترین شاسی‌بلند متوسط بازار ایران است‌. عطش ارتفاع‌سواری ایرانیان هنوز هم سیری‌ناپذیر است؛ به گونه‌ای که طی ماه‌های گذشته نام کیا اسپورتیج همچنان در صدر پرفروش‌ترین خودرو‌های وارداتی به چشم می‌خورد‌. در این بین خودروسازان و شرکت‌های متعددی در کشورمان سعی کرده‌‌اند هر یک سهمی از این بازار را در اختیار بگیرند اما عمدتا یا خودرو‌های شاسی‌بلند‌نما به بازار عرضه کرده‌اند‌ یا قیمت شاسی‌بلند‌هایشان سر به فلک می‌کشد‌. در بحبوحه جنگ چهار‌چرخ‌های مرتفع سخت می‌شود شاسی‌بلندی پیدا کرد که هم بلند باشد هم اهل مبارزه با موانع طبیعت‌! اگر هم پیدا شود، قیمتش باعث می‌شود دسترسی عموم به آن غیر‌ممکن باشد‌. در این شرایط گروه بهمن دست به کار شده و شاسی‌بلندی را برای عرضه در بازار ایران آماده کرده است که علی‌رغم قیمت مشابه دیگر شاسی‌بلند‌های ارزان بازار مزیت‌های بیشتری نسبت به رقبای هموطنش از چین دارد و در عین حال معنای واقعی آفرود را مانند یک قوچ کوهنورد به چشم‌بادامی‌های سرزمین اژدها دیکته می‌کند‌. 

این شاسی‌بلند جدید لند‌مارک نام دارد و محصولی از شرکت خودروسازی ZXAUTO چین است‌. ما نیز برای آنکه ببینیم لندمارک برای آفرود واقعی به ایران آمده یا قدم زدن در خیابان‌های آسفالت تصمیم گرفتیم ملاقاتی با این خودرو جدید ترتیب دهیم و آن را به آزمون آفرود و آنرود در ایران دعوت کنیم‌.

لند مارک

موتور میتسوبیشی در دل لندمارک 

پیشرانه این خودرو با کد 4G69 توسط میتسوبیشی طراحی شده و با بهره‌گیری از حجم 2.4 لیتر و 16 سوپاپ توانایی تولید حداکثر قدرت 128 اسب بخار در دور موتور 2500 تا 3000 را داراست‌. اما مشخصه‌ اصلی که می‌تواند در کنار آپشن دو‌دیفرانسیل این خودرو عبور از مسیر‌های سخت آفرود را هموار کند گیربکس توانا و 200 نیوتن‌متر گشتاور است که در دور 2500 تا 3000 تولید می‌شود. این عدد در حالی به دست می‌آید که در 2 شاسی‌بلند ام‌وی‌ام و لیفان حداکثر گشتاور که عامل اصلی کشش است در دور موتوری بالاتر از 4000 به دست می‌آید و تداوم نیز ندارد اما لند‌مارک امکان دستیابی به این کشش در دور موتور پایین‌تری را فراهم می‌کند‌. با بررسی ضرایب گیربکس 5 سرعته دستی این خودرو و مقایسه آن با ضرایب گیربکس کاپرا می‌توان دریافت که گیربکس برای دنده‌های یک تا 3 دستخوش تغییراتی شده تا با وزن 1855 کیلوگرمی این خودرو در برابر وزن 1730 کیلوگرمی کاپرا بیشتر هماهنگ شود‌. 

ضرایب دنده از یک تا 3 نسبت به کاپرا کاهش چشمگیری پیدا کرده‌اند که نشان‌دهنده تلاش برای دستیابی به دور بالاتر به جای قدرت و کشش بیشتر در مقایسه با این پیکاپ است زیرا در کاپرا اولویت اول ایجاد بهترین شرایط برای حمل بار است اما در لندمارک این مسئله جای خود را به سرعت داده است‌. ظرفیت باک لند‌مارک مانند کاپرا 74 لیتر است و سیستم ترمز این خودرو نیز مشابه کاپرا در جلو از نوع دیسکی و در عقب کفشکی است. سیستم تعلیق این شاسی‌بلند در جلو از نوع جناغی با میله پیچشی است که در طراحی یک شاسی‌بلند برای کوهنوردی کمک بسزایی می‌کند و همچنین در عقب مشابه کاپرا شاهد تعلیق فنر تخت هستیم . از جمله اصلی‌ترین تغییرات لند‌مارک نسبت به کاپرا می‌توان به بهره‌گیری از 2 فن برای رادیاتور در مقایسه با رادیاتور تک‌فن کاپرا اشاره کرد‌. 

لندمارک همچنین در بخش ایمنی ضمن بهره‌گیری از 2کیسه‌هوا برای سرنشینان جلو به سیستم ترمز ضد‌قفل ABS و توزیع الکترونیکی نیروی ترمز نیز مجهز شده است‌.این شاسی‌بلند 4.7 متری حدود 40 سانتیمتر طول بیشتر در مقایسه با رقیبان خود لیفان X60  ام‌وی‌ام X33 دارد و ارتفاع آن 10 سانتیمتر بالاتر از این دو خودرو قرار می‌گیرد.

لند مارک

لند‌مارک چه مزیتی نسبت به رقیبان چینی دیگر در بازار دارد‌؟ 

لندمارک از نظر ابعاد در دسته شاسی‌بلند‌های متوسط قرار می‌گیرد و در حقیقت با قیمت 76.8 میلیون‌تومانی ارزان‌ترین شاسی‌بلند متوسط بازار ایران است‌. این شاسی‌بلند 4.7 متری حدود 40 سانتیمتر طول بیشتر در مقایسه با لیفان X60 ام‌وی‌ام X33 دارد و ارتفاع آن 10 سانتیمتر بالاتر از این دو خودرو قرار می‌گیرد. فاصله بین دو محور این خودرو که در حقیقت نشان‌دهنده فضای طولی در اختیار سرنشینان است نیز 25 سانتیمتر نسبت به دو خودرو مذکور بیشتر است‌. 

مزیت دیگر لند‌مارک در مقایسه با شاسی‌بلند‌های هم‌قیمتش در بازار علاوه بر فضای به‌مراتب بیشتر برای سرنشینان فضای گسترده بار است‌. این خودرو در بیشتر بازار‌های جهان با 3ردیف صندلی و ظرفیت 7 تا 8 سرنشین عرضه می‌شود اما گروه بهمن برای در نظر گرفتن بیشترین فضای بار در این خودرو 2 صندلی در قسمت عقب را حذف کرده تا لندمارک به یکی از جادار‌ترین شاسی‌بلند‌های بازار (با حجم 2000 لیتر) تبدیل شود و حتی این موضوع مورد توجه بانک مرکزی قرار گرفته است؛ به گونه‌ای که بر اساس شنیده‌ها لند‌مارک قرار است به زودی جانشین نیسان سرانزا به عنوان خودرو پول‌رسان شود و این جایگزینی تنها به دلیل فضای گسترده داخل این خودرو محقق شده است‌. 

این در حالی است که شاسی بلند های چینی رقیب این خودرو در بازار با خوابانیدن ردیف دوم صندلی ها تازه فضای بارشان به 1900 لیتر می رسد و این در حالی است که لندمارک بدون خوابانیدن صندلی ها چنین فضایی را در اختیارتان قرار می دهد . مهم‌ترین مشخصه لندمارک که آن را از دیگر چینی‌ها مجزا می‌کند، بهره‌گیری از سیستم دو‌دیفرانسیل الکترونیکی است به گونه‌ای که تنها از طریق یک کلید تنظیم‌کننده شما امکان انتخاب از بین حالت‌های تک‌دیفرانسیل سبک (‌محور عقب فعال‌)‌، دو‌دیفرانسیل سبک (‌4H) و دو‌دیفرانسیل سنگین (‌4L) را خواهید داشت‌. مزیت بهره‌گیری از هر دو دیفرانسیل ضمن افزایش قدرت آفرود این امکان را فراهم می‌کند تا در حالت 2H رانندگی شهری با کمترین میزان مصرف و سبک‌ترین حالت را تجربه کنید تا در رانندگی آفرود بتوانید از تمام قوای این خودرو استفاده کنید‌.

لند مارک

نمای داخلی لندمارک

صندلی‌های با روکش پارچه‌ای نشیمن مناسبی را در اختیار سرنشینان و راننده قرار می‌دهند. تنظیمات صندلی‌ها به صورت دستی انجام می‌شود و صندلی‌های عقب با امکان خواباندن به صورت 60/40 فضای گسترده بار را به بیش از آنچه انتظار دارید تبدیل می‌کنند‌. کنسول طراحی ساده‌ای دارد و مجموعه نمایشگر‌های پشت آمپر نیز به دنبال خودنمایی با طرح‌های خاص و عجیب نیستند اما در دل این سادگی امکانات متوسطی در نظر گرفته شده است تا به عنوان یک شاسی‌بلند با قیمت اقتصادی کمبود خاصی را در اتاق لندمارک حس نکنید‌. سانروف‌، سنسور هشدار موانع عقب‌، آینه‌های جانبی برقی به همراه راهنما‌، سیستم ضد سرقت و سیستم صوتی با ورودی USB به همراه مه‌شکن جلو و عقب نیز از جمله دیگر آپشن‌های این شاسی‌بلند جدید هستند. به عنوان یک سرنشین در اتاق لندمارک نه از نظر فضای پا و نه از نظر فضای سر و نشیمن به هیچ‌عنوان احساس ناراحتی و کمبود به خصوص در مسیر‌های طولانی نخواهید کرد چرا که گستردگی ابعاد اتاق به گونه‌ای در نظر گرفته شده که به گفته ZXAuto یادآور آسایش یک لیموزین از نظر ابعاد باشد؛ موضوعی که در دو شاسی‌بلند چینی دیگر بازار جای بحث دارد‌. اما داستان آپشن های لندمارک همینجا تمام نمی شود چرا که بهمن خودرو فهرستی از آپشن های قابل انتخاب را نیز پیش روی مشتریان لندمارک قرار داده است که شامل سیستم DVD مجهز به GPS ، مانیتور LCD و دوربین دید عقب ، گارد جلو ، غربیلک فرمان و قطعات دکوراتیو چوبی به همراه آنتن دیجیتال می شود و به صورت جداگانه قابل انتخاب است .

لند مارک

آزمایش رانندگی در کوهستان و جاده 

در لندمارک شما با یک شاسی‌بلند چینی دیگر روبه‌رو نیستید که در خیابان حرفی برای گفتن نداشته باشد‌. ارتفاع زیاد این خودرو از سطح زمین و ابعاد بزرگش باعث می‌شود وقتی در کنار یک کیا اسپورتیج یا هموطنان چینی‌اش قرار می‌گیرید به واقع معنای یک شاسی‌بلند متوسط را درک کنید. اگر قصد دارید یک خودرو شاسی‌بلند را به خاطر ارتفاعش از زمین انتخاب کنید، لندمارک با 202 میلیمتر حداقل فاصله از سطح زمین حرف‌های زیادی برای گفتن در برابر لیفان X60 یا ام‌وی‌ام X33 با حداقل فاصله حدود 17 سانتیمتری دارد. مسیرمان را پشت فرمان لندمارک به سمت مسیری کوهستانی آغاز کردیم‌. 

عرض 1.8 متری این خودرو با توجه به طول زیاد خودرو و ارتفاع بلندش در ابتدا این حس را القا می‌کند که هر‌گونه انحراف در زمان رانندگی اجتناب‌ناپذیر است اما سیستم تعلیق خودرو در گذر از پیچ‌ها و سبقت‌گیری‌های ناگهانی این ذهنیت را کمرنگ کرد‌. تعویض دنده‌ها به راحتی انجام می‌شود و شتابگیری خودرو در دنده‌های 1 ، 2 و 3 چندان قابل توجه نیست اما با ورود به دنده 4 و 5 این مسئله دلنشین‌تر می‌شود. با ورود به مسیر کوهستانی تصمیم گرفتیم ابتدا چند پیچ تند را در حالت 2H با دیفرانسیل عقب پشت سر بگذاریم تا ببینیم سیستم فرمان و تعلیق لندمارک تا چه اندازه می‌توانند ما را همراهی کنند‌. شتابگیری در سربالایی‌ها به کندی انجام می‌گرفت اما با این حال سیستم فرمان به خوبی واکنش نشان می‌داد و سیستم تعلیق نیز علی‌رغم ضربه‌های نسبتا خفیف به سرنشینان عقب به خوبی در کنترل پایداری خودرو ما را همراهی می‌کرد‌. 

عرض نسبتا زیاد لاستیک‌ها نیز یکی از اصلی‌ترین دلایل کنترل خوب این خودرو بودند‌. تصمیم گرفتیم در ادامه راه شیب‌روی این شاسی‌بلند را مورد آزمایش قرار دهیم اما پیش از آن تصمیم گرفتیم نگاهی به زیر‌بندی خودرو بیندازیم‌. با طراحی صحیح یک شاسی‌بلند تمامی اجزای فنی خودرو در سطح بالایی قرار گرفته‌اند و در بخش جلو و عقب به خصوص در انتخاب ارتفاع سپر‌ها به گونه‌ای مهندسی شده است که در ورود یا خروج از شیب نگران نباشیم‌. سیستم کنترل وضعیت حرکتی محور‌های را در حالت 4H یا دو‌دیفرانسیل سبک قرار دادیم به جاده‌های خاکی قدم گذاشتیم‌. به نظر می‌رسید در این شرایط کشش خودرو در دنده‌های اولیه بهتر از حالت تک دیفرانسیل بود‌.در مسیر پیش رو به چند پستی و بلندی برخورد کردیم و برای گذر از آنها تصمیم گرفتیم سیستم 4L یا دو‌دیفرانسیل سنگین را نیز وارد مدار کنیم‌. 

در گذر از این موانع مهم‌ترین نگرانی عدم تماس یک یا دو لاستیک با سطح زمین به دلیل عمق زیاد موانع بود اما ارتفاع بالای لندمارک تنها مشکل‌گشای این دغدغه بود و همین موضوع باعث شد در مسیری که پیش‌تر با خودرو‌های ژاپنی و کره‌ای هم به سختی پیموده بودیم بتوانیم با لند‌مارک سربلند بیرون بیاییم‌. پس از این آزمایش نوبت به بررسی کیفیت تجهیزات فنی این خودرو در یک رانندگی سنگین آفرود رسید به همین دلیل با سرعت از موانع عبور کردیم و بعد از 4 پرش به بررسی بخش‌های زیرین خودرو و سلامت آنها پرداختیم. با انجام موفقیت‌آمیز آزمایش‌های شیب‌روی و عبور از موانع تنها چند ضعف کوچک در کشش خودرو در مواجهه با شیب‌های تند و پایداری متوسط خودرو در شیب‌های جانبی به علت عرض کم و ارتفاع زیاد احساس شد‌. نبرد کوهستان به اتمام رسید و در مسیر بازگشت بار دیگر از ارتفاع بلند لندمارک با رنگ آبی خاصش نظاره‌گر نگاه‌های متفاوت مردم به این خودرو بودیم. شاید بزرگ‌ترین بدشانسی لندمارک در نگاه ما ایرانیان چینی‌بودنش است زیرا پیش از آزمایش در کوهستان بزرگ‌ترین نگرانی ما احتمال خرابی برخی قطعات فنی در گذر از موانع طبیعی و پرش‌ها بود اما این بدشانسی در طول آزمایش هیچ‌گاه گریبان لندمارک را نگرفت و لندمارک نشان داد که می‌تواند یک چینی خوش‌شانس و مورد پسند باشد آن هم فقط و فقط با داشتن دو‌دیفرانسیل فعال‌!

لند مارک

لندمارک در بازار 

خودرویی که در این مقاله مورد آزمایش قرار دادیم یکی از نمونه‌های تولیدی بهمن موتور است که به‌تازگی از خط تولید این شرکت خارج شده و در حال حاضر مشغول دریافت مجوز‌های لازم برای شماره‌گذاری است‌.فروش خودرو، لندمارک ارزان‌ترین شاسی‌بلند سایز متوسط بازار ایران است که نسبت به رقبای چینی دیگرش مزیت‌های قابل توجهی دارد‌. فروش این خودرو هم اکنون توسط گروه خودروسازی بهمن به دو صورت نقدی و پیش فروش با قیمت نهایی 8/76 میلیون تومان آغاز شده است.یکی دیگر از مزایای این خودرو بعد از عرضه کاپرا اشراف کامل بخش خدمات پس از فروش گروه بهمن به مشکلات احتمالی این محصول و همچنین دانش کافی برای تعمیرات این محصول است لذا لندمارک حتی پیش از عرضه مشکلی از نظر بخش خدمات و قطعات نخواهد داشت و این اطمینانی است که به واسطه سابقه درخشان گروه خودروسازی بهمن به مشتریان ارائه می‌شود‌. 

نوع موتور 4G69 میتسوبیشی 

حجم‌موتور(سی‌سی) 2378 

تعداد سیلندر/سوپاپ 4/16 

حداکثر قدرت/دور در دقیقه 128/2500-3000 

حداکثر گشتاور/دور در دقیقه 200/2500-3000 

گیربکس 5 سرعته دستی 

محور فعال 4WD 

تایر 235/70R16 

ظرفیت باک ( لیتر)74 

طول×عرض×ارتفاع (میلیمتر) 4717×1790×1790 

فاصله بین دو محور ( میلیمتر) 2850 

وزن خالص (کیلوگرم) 1855 

قیمت 8/76 میلیون تومان 

لند مارک

منیع:عصر خودرو

شهروز بابایی : وای این دیگه چیه لند مارک؟؟
26 29
وای این دیگه چیه لند مارک؟؟ چه لگنیه شبیه لگن لباس می مونه
زهرا : فاجعه اس
22 22
واقعا افتضاح طراحی خودرو نگو کاریکاتوره
جوهری : پشب آمپر پراید
19 18
وای خدا چه نازه پشت آمپر بوگاتی وایرن به این نمی رسه اخه این چیه خیلی بی ریخته دلم سوخت
اکیری : لگن
16 17
رنگ در حد زامیاد موتور در حد زامیاد نام کپی برداری از لندرور حداکثر سرعت در حد ماشین ها شاسی دهه 1970 کیلومتر شمار در حد کیلومتر شمار ماشین ها دهه 1990 حجم‌موتور(سی‌سی) 2378 که برای شاسی بلند واقعا کمه دنده کمک ندارد!!!!!!!!
فرشاد : لند مارک چه اسمی چه نامی
13 21
هر چی که از چین میاد بدرد سطل اشغال میخوره این ماشین چینی ها هم 3سال دیگه معلوم میشه که چه اشغال هایی هستن 100،000کیلومتر کار کنن روغن از هفت بند موتورش میزنه بیرون.
afshin50 : مال بد بیخ ریش صاحبش
26 7
گربه دستش بگوشت نمی رسه میگه اخه .نه که هرچی ماشین تو ایراونه همگی مال 30 الی 40 سال فرانسه اینگلیسه .
علی : Ali
34 10
هرچش باشه یه شاسی بلند استخونداره، بالاخره از ماشینهای ایران خودرو و سایپا که هر هفته گرون میشه خیلی بهتره، درسته چینیه ولی در حد خودش ماشین خوبی بنظر میاد.
zia : لند لگن
7 23
شک نکنید که این خودرو شکست سنگینی در بازار بی سر و ته خودرو ایران خواهد خورد
حامد : بهترین ماشینه
17 8
از نضر فنی ون دلیکای 2400 سی سی تاکسی مباشد که حدود 300 هزار کیلومتر کار کرده ولی هنوز اچار به متور نیافتاده از نظر اتاق هم یکخودرو شاسی بلند در حد لندکروز میباشد وتا بوده این بوده که چهار ماه دیگه قیمت به دو برا بر میرسد
بهزاد : سسس
7 15
واقعا مسحکه راستی رنگ نارنجی ام داره
کامران : لند مارک
9 12
با توجه به محصولات قبلی گروه بهمن .......این اگر لند هور نامیده شود بهتر است......متاسف شدم و نا امید...
ایمان : چرندیا
19 15
ببینید این چرندیاتی که همتون میگید به جاست ولی کدومتون از شما با ماشینهای شاسی بلند چینی از قبیل کاپرا ٫پیکاپ و رونیز کار کردید من تو جاده ها و رونیز رو امتحان کردم پیکاپ هم همینطور یه دونه عیب هم نداشت چندین هزار کیلومتر باهاش کار کردم الکی نیستا بماند که اینم از خودرو های suv چینیه چون فقط چون قیمتش بالاست و نمیتونید بخرید یه مشت حرف میزنید که اونو بد نام کنید درسته؟ اگه دروغ میگم بگو دروغ میگی یکی که واقعا راننده واقعی باشه ماشینم باهاش راه میاد شما باید برید الاغ سواری چون بهترین ماشینم بیاد زیر پای شما گند میزنید بهش با این رانندگی یکی دنده مرده میده یکی معکوس میکشه و این قرطی بازیا تمام شما ایراد از خودتونه بهترین ماشینم باشه روش ایراد میگذارید تمام حرفی ندارم
احسان : گ
4 18
سرعتش خیلی پایین با موتور2400سی سی باید حد اقل240 تا میرفت
armin : لندمارک
5 7
نفهمیدم عکس آخریه موتور نیسان وانته یا یه ماشین شاسی بلند . با این موتور هرچی هست راه دست مکانیک های شوش و ....
مهدی : جل الخالق
9 8
آقا ایمان ، جدیدا رونیز و پیکاپ رو چین میزنه که ما خبر نداریم ؟ دوست عزیز یه سرچی بفرمایید و اطلاعاتتون رو بالاتر ببرید.... سپاس
محمدرضا : راس میگه مهدی جان
4 9
راس میگه مهدی ، از نظر آقا ایمان احتمالا شورلت بلیزر و پرادو و پاجرو هم ساخت تاتاموتورز هنده احتمالا
MAHDI : انتقاد
7 8
واقعا ماشین اشغالیه.رنگ نیسان.موتور نیسان اسم جعلی اخه این دیگه چه ماشینیه.
مریم : لند مارک
20 5
من اولین نفرم که خریدمش گربه دستش به گوشت نمیرسه میگه بو میده مااشین عالی قیمت نزدیک 80 تا شما یی که پیا م میذارید که خوب نیست پول یه پراید را دارید؟
رامین : جواب به انتقادات
15 2
دوستان، وقتی یک اتومبیل را نقد میکنید، توجه داشته باشید که در چه رنج قیمتی قرار دارد. اینکه شما بوگاتی و بلیزر و لندکروز رو ترجیح میدین نشان دهنده خوش سلیقگی و نبوغ شما نیست. نشانه بی توجهی شما به کلاسیه که ماشین توش قرار گرفته. من چند ساله کاپرا دارم، و ازش (با توجه به قیمتش) خیلی هم راضیم. قبلا هم پرادو و آهو و پاترول داشتم و برعکس خیلیها که فقط از روی قیافه ماشین رو نقد میکنن، از ماشینهای شاسی بلند سر درمیارم. الآن هم قصد خرید لندمارک رو دارم. اگه بخوام (مجددا با توجه به کلاس قیمتش) ایراداشو بگم باید به ضعف کولر (اگه کولرش مثل کاپرا باشه)، ضعف کلی سیستم برقی و نداشتن صندلی ردیف سوم اشاره کنم.
بهمن : نخرید
7 9
اگر چین حتی بنز را هم از آلمان یک راست وارد ایران کنه نباید خرید پیکان مدل 48 از تمام خودروهای چینی با کیفیت تره خود چینیها خودرو خودشون را نمی خرند اگر لندروور انگلیسی سوار می شدی می دونستی چی سوار میشی حیف از گروه بهمن با خودرو چینی مزدا 1000 با اون کوچیکی تمام چین را با ادماش و صنعتش می ارزید دوستان نخیردن تنها چاره کاره
... : منطقی
12 4
دیگه چی می خواید با78تومن واقعا چی میدن که هم شاسی باشه هم4wd؟؟؟به نظر من نسبت به قیمتش عالیه
. : .
5 10
ما محکوم به خرید لگنهای چینی هستیم
هادي : نكته و دقت فراموش نشه
11 3
آقايون من درمسيرخط لوله گاز كار ميكنم و هم كاپرا دارم هم سوزوكي ويتارا سوزوكي كه ژاپني هم هست اصلا دوام كاپرا رو واسه جاده خاكي و كوه و سربالايي رو نداره با اينكه 140 ميليون قيمتش هست من تاحالا 2 بار واشر سرسيلندر سوزوكيه رو عوض كردم اما كاپرا هنوز آخ هم نگفته .كسي كه تجربه داشتن كاپرا رو داره ميدونه كه اين ماشين با كاپرا دقيقا برابري ميكنه اما چون استيشن هست قيمتش از كاپرا 10 مليون گرونتره. نكته اينجاست كه با اين قيمت يعني 75 تا 85 هيچ ماشين آفرودي رو در ايران نمي تونيد بخريد. الان ارزون ترين آفرود استيشن 140 مليون هست (ويتارا) با كلاس8 دستي و شكل و دكور سال 2002 وبا كارآمدي كم و ضعف در استقامت . اما اين ماشين درسته كمي شكلش ساده است اما از نظر استقامت و كارايي واقعا از سوزوكي بهتره و قول ميدم به راحتي جاي ويتارا - رونيز - سرانزا - ام وي ام - هاوال و امثال اونارو بگيره همون طور كه كاپرا جاي پيكاپ رو گرفته
امیر : مفید
8 3
اقایون من سوارشدم بسیار نرم راحت پرکشش وقدرتمنده.احتمالا جای پاترولهای دهه 70 را میگیره.ساده وکارا.هیچ دکوری نداره ولی کارایی بالایی داره.طراحی بیرونش برخلاف داخلش بسیار بهتره.دقت کنید عقبش از روی لندکروز کپی شده.اگر چراغهای عقب را با مدل تویوتایش عوض کنی دقیقا لندکروز میشه.جلوش یه کم ضعیفه ولی با جلوپنجره استیل واقعا قشنگه.کفش از همه شاسی بلندای دیگه بالاتره وبرخلاف تمام شاسی بلندنماهای کره ای وغیره برای بیابون ساخته شده وکمک داره.پیشبینی میکنم 6ماه دیگه بازار را از خیلی های دیگه خواهدگرفت.اگه قیمتش بالاتر نره البته!!چون امکانش زیاده که با استقبال مردم بالتربره.اگه اتومات بود براحتی 100میارزید.ولی اونوقت دیگه بیابونی نبود.در یه جمله:کارا ؛ساده؛مقاوم..اینم بگم چون موتورش قدیمیه از کامپیوتر اثری نیست وخیلی سادست.هرمکانیکی میتونه تعمیرش کنه.وسایلش البته نمیدونم که ارزون هست یا نه.مال
ایرونی : همفکری
4 2
مشگل اینجاست که کارخانه خودروسهزی بهانه هست برای عده ای برای کسب درامد کلان . اولویت دولت هم تبدیل دلار به ریاله . این دوتا فاکتور تا جایی که منافاتی با هم نداشته باشند ادامه خواهند داشت . برای ساخت خودرو دانش فنی لازم ( بسیار فراتر از خودرو های چینی ) در کشور موجود است . برای تامین سرمایه با این همه ماشین باز و علاقه مند و مشتری سردرگم مشگلی نخواهد بود . بهتر نیست این جور سایت ها و انجیو های مرتبط یک برنامه تشویق غمومی و فراهم سازی مفذمات طراحی و ساخت را در برنامه داشته باشند تا نقد لگن های از رده خارج . بلاخره کس نخارد پشت من جز ... .
پرویز : لند مارک
6 2
بهتر است به جای از کاه کوه ساختن مزیتها ی این ماشین با دوام وارزان قیمت را در نظر بگیریم البته دوستانی که یا سوار نشدن یا قدرت خرید ندارند همیشه ایراد می گیرند
مدیریت : پاسخ
1 1
درود بر شما خط تلفنی که شما تماس گرفته اید خط فاکس شرکت میباشد لطفا جهت کسب اطلاعات با سایر شماره های شرکت تماس بگیرید
مهدی : ماشین
2 8
سلام ماشین جواد های چین
اسماعیل : اسماعیل
2 1
سلام دوستان خیلی خوبه که در نقد بی طرف باشیم و البته رعایت احترام و ادب را هم بجا بیاریم. این خودرو رو یک ساله خریدم نسبت به پولی که دادم ازش راضیم آفرودر خوبیه در حد رونیز . امکانات خیلی خوبه شامل گیربکس برقی سه حالته کمک سبک و سنگین - گشتاور 205 در 2500 دور که از رونیز بالاتره - سانروف برقی - مانیتور تاچ 7 اینچ - usb - بلوتوث - اس دی کارت - کنترل روی فرمان - پاور ویندوز - سنسور عقب و دوربین عقب سفارشی در واحد آپشن لاستیک فابریک 235*70*16 گل برفی - فضای بار صندوق عقب 900 لیتر واقعا ازش راضیم اگه کولر عقب و صندلی ردیف سوم رو که در چین فابریک روش بود رو کارخانه حذف نمی کرد خیلی بهترم بود. لازمه دوستان وقتی صحبت از این ماشین میکنن بدونن کلاس اون با پرادو و لندکروز و میتسوبیش و اف جی هست که صفر اونها پول 5 تا این ماشینه پس کمی هم منصف باشین ضمنا مصرف سوختشم خلی مناسبه در حد سمند یکم بیشتر - شتاب دنده 3 خیلی مناسب راحت 405 رو میگیره و در کفی 150 تا باهاش رفتم البته فقط برای تست چون اهل سرعت نیستم تا 120 تا بدون هیچ کم و کاستی میرم و در سربالایی های کوهستانی واقعا کم نمیاره - در جاده برفی تا نیم متر تست شده در گل هم عالی بود در شهری کمی تعویض دنده نسبت به سواری کندتر هست ولی به خاطر عدم سیم کلاچ و وجود پمپ روغن همیشه کلچ رگلاژه.
مهمان : نقد
0 2
آقا ایمان عزیز شما که اطلاعات به این سادگی رو ندارید چرا با لحن آدمای خیلی باتجربه صحبت میکنین پیکاپ و رونیز ساخته چینه ؟؟ دوست عزیز . فقط کاپرا چینیه . شما کاپرا سوار شدی تو عمرت ؟ بنده سوار شدم . فوق العاده آشغاله از موتورش بگیر تا طراحی افتضاحش تا تکانهای وحشتناکش تا تعادل افتضاح ترش یه کم سرعت داشته باشی یه تکون بخوره چپ میشه. چینیا وقتی میتونن بهتر از آشغالای ایران خودرو و سایپا باشن که به قیمت واقعیشون فروخته بشن . خودروی چینی که توی ایران به قیمتی گرونتر از قیمت جهانی فورد آمریکا فروخته میشه به هیچ دردی نمیخوره
عنوان :
نام شما :
ایمیل :

اخبار مشابه

همه چیز درباره چانگان ایدو خودرو جدید سایپا فروش خودرو:شرکت چانگان، برخلاف بسیاری از شرکت‌های چینی دیگر، سابقه ای طولانی مدت دارد. 152 سال پیش چانگان با تولید اسلحه شروع به کار کرد و البته ساخت خودرو را در دهه 50 میلادی و با مونتاژ جیپ آغاز نمود. در سال 2009 چانگان جدید با اتحاد هافی و چانگی ب ...
همه چیز درباره چانگان CS35 محصولی جدید از سایپا فروش خودرو:سایپا بعد از خودروی برلیانس به سراغ چانگان آمده تا یک کراس آور نسبتاً ارزان را از این شرکت روانه بازار کند. فارغ از مشکلات کیفی چانگان که منجر به فراخوانی خودروهای آن در سال گذشته شده، این شرکت یکی از بزرگ‌ترین و باسابقه‌ترین خودر ...
ورود اپل آدام به ایران + عکس پس از سال ها که شرکت اپل با چند مدل از خودروهای خود وارد ایران شد، بار دیگر این کمپانی آلمانی یکی از محصولات کم مصرف خود را به ایران وارد خواهد کرد. هنوز هم در خیابان های ایران محصولات اپل در دهه 90 میلادی تردد داشته و طرفداران خاص  خود را دارد اما اینبار این شرکت ...
زندگی نامه شاسی بلند پژو 2008 محصول جدید ایران خودرو در بحبوحه بحث تحریم‌های ایران، پژو یکی از اولین شرکت‌هایی بود که با غرب همراه شد و صنعت نه‌چندان مستقل خودروسازی ما را تنها گذاشت، از زیر آن همه مسئولیت و تعهد شانه خالی کرد و رفت. از ترس برخوردهای احتمالی آمریکا و اتحادیه اروپا چن ...
زندگی نامه پژو 301 محصول جدید ایران خودرو چندی فبل گفتیم که ایران‌ خودرویی‌ها می‌خواهندتا چندی دیگر دو محصول جدید را وارد بازار ‌کنند. یکی شاسی‌بلند 2008 است و دیگری پژو 301 که این هفته برایش برنامه داریم. هرچقدر دفعه قبل همه‌چیز آرام و با حساب‌کتاب بود، این‌ ...
سایپا 232 جایگزین تیبا و نسل جدید ال نود + عکس خودرو,فروش خودرو:سایپا ۲۳۲ یک خودروی سواری است که می‌توان آن را نسل دوم تیبا نیز دانست. این خودرو بر روی پلت‌فرم تیبا ساخته شده است کدگذاری این خودرو نیز به این صورت است که دو که عدد اول این کد است براساس پلت‌فرم آن شماره شده است به عنوا ...
پژو ۳۰۱ محصول جدید ایران خودرو خودرو,فروش خودرو:نکته جالب در مورد پژو۳۰۱ عدم تبعیت این مدل از سیاست نامگذاری کلاسیک پژو است. در حالیکه آخرین نسل پژو ۳۰۸ باید تبدیل به نام ۳۰۹ شود، عدد یک جایگزین هشت می شود. شاید دلیل پژو متمایز کردن این خودرو از سایر خودروهای سری ۳ خود است. ظاهرا پژو ...
پژو ۲۰۰۸ محصول جدید ایران خودرو خودرو,فروش خودرو :پژو ۲۰۰۸ که یک خودروی شاسی بلند است حدود ۳ سال پیش به بازارهای دنیا عرضه شده است. قرار است این خودرو با سرمایه‌گذاری مشترک پژو و ایران خودرو در شرکت ایران خودرو تولید شود که برای این کار نیاز به ایجاد خط مونتاژ جدید در شرکت ایران خودر ...
همه چیز درباره رنو ساندور B90 این خودرو بیشتر با نام تجاری داچیا شناخته می شود و در سال 2008 در کارخانه پتستی در رومانی برای تولید و عرضه به مغرب و اوروپا بود این خودرو از پلتفورم L90 در طراحی آن بهره گرفته شده است  و این خودرو در اولین حضور در برزیل با مهندسین برزیل نوعی انعطاف پذیری سوخت موت ...
همه چیز درباره V5 خودرو شاسی بلند سایپا بعد از عرضه خودرو سایپا S300  که از رونمایی و پیش فروش خودرو چند روزی می گذرد و از قول سایپایی ها مورد استقبال قرار گرفته به تازگی اخباری را سایپا منتشر داشته است که خودرویی جدید را با عنوان یک شاسی بلند با نام V5 جدید وارد بازار خواهد نمود ، در همین راس ...