ورود به سایت

ایمیل  
رمز عبور  
کد امنیتی بالا :

تبلیغات

 

خرید خودرو

 

مقایسه خودروها

عضویت در خبرنامه

ایمیل  
کد امنیتی بالا :

رنو کوئید رویا یا واقعیت برای جایگزینی پراید؟! + تصاویر و فیلم

10 / 10
از 2 کاربر

رنو کوئید رویا یا واقعیت برای جایگزینی پراید؟! + تصاویر و فیلم

مدت هاس که خودروهایی برای جایگزینی محصولاتی همانند پژو 405، پراید و ... معرفی می شوند و این درحالی است که هنوز خبری از آنها در بازار خودروهای داخلی نیست، رنو کوئید خودرویی که بسیاری آنرا جایگزینی برای تندر 90 می خواندن اما رنو کوئید توسط رنو در هند معرفی شده و قرار است در این کشور برای اولین بار با درصد ساخت بالا و در حدود 98 درصد تولید شود .فروش خودرو، این محصول بر روی پلت فرم جدید CMF-A رنو طراحی شده است .رنو کوئید یک خودرو مینی کراس اوور است . خودروهای کراس اوور معمولا خودرو های شبه شاسی بلندی هستند که روی پلت فرم خودروهای هاچ بک یا سدان توسعه پیدا می کنند .

رنو کوئید رویا یا واقعیت برای جایگزینی پراید؟! + تصاویر و فیلم

از نظر طراحی داخلی خودرو کوئید طراحی بسیار ساده ای دارد ولی با توجه به پنل میانی و قرار گرفتن یک ال سی بزرگ و سیستم مرکزی چند رسانه ای می توان این خودرو را پرچم دار خودرو های ارزان قیمت که نیم نگاهی هم به دیجیتالی شدن خودرو ها دارند دانست .مواد بکار رفته در داخل این خودرو از پلاستیک ارزان قیمت مانند خودرو تیبا و پراید در ایران است .

رنو کوئید رویا یا واقعیت برای جایگزینی پراید؟! + تصاویر و فیلم

موتور این خودرو هم همانند خودرو ماتیز سه سیلندر و دارای حجم 800 سی سی یعنی نصف خودرو تندر 90 است . این موتور 58 اسب بخار قدرت تولید می کند . که 50 اسب بخار کمتر از تندر 90 است .

رنو کوئید رویا یا واقعیت برای جایگزینی پراید؟! + تصاویر و فیلم

شرکت رنو قصد دارد در چند طرح بزرگ در حدود 500 میلیون یورو در ایران سرمایه گذاری مستقیم کند.این طرح ها شامل تاسیس کارخانه موتور سازی ،توسعه خطوط این شرکت در ایران خودرو و سایپا و احتمالا همکاری با یک خودرو ساز جدید در ایران است .

رنو کوئید رویا یا واقعیت برای جایگزینی پراید؟! + تصاویر و فیلم

شرکت رنو در سال 83 ، بزرگترین سرمایه گذاری خارجی صنعت خودرو ایران را با عددی معادل 1.5 میلیارد دلار در طرحی که ابتدا پلت فرم مشترک نام داشت انجام داده بود.طرح پلت فرم مشترک اینگونه بود که قرار بود حدود 50 قطعه ساز ایرانی که در ابتدا 50 درصد قطعات تندر را در ایران می ساختند وارد زنجیره جهانی رنو نیسان شوند و قطعاتشان صادر شوند. قرار بود خودرو با ساخت داخل 50 درصد آغاز شود و ظرف چند سال ظرفیت ساخت داخل آن به 80 درصد برسد. قرار بود تولید در مدت 4 سال به 300 هزار دستگاه در سال برسد و رنو هم در فاز دوم کارخانه مستقل خود در ایران را با ظرفیت 200 هزار دستگاه راه اندازی کند .

برای شروع این طرح بلند پروازانه 1.5 میلیارد دلار سرمایه گذاری اولیه انجام گرفت که سهم رنو 51 و سهم طرف های ایرانی یعنی سازمان گسترش، ایران خودرو و سایپا 49 درصد بود . این سرمایه گذاری بزرگترین سرمایه گذاری خارجی در صنعت ایران پس از انقلاب است .

در سال 83 شرکت رنو پارس تاسیس شد اما در سال 84 با تغییر دولت پروژه رنو وارد اولین دست انداز خود شد .در سال 84 وزارت صنایع دولت نهم جلوی تولید و فعالیت های این شرکت تا سال 86 گرفته شد در ادامه یک اصلاحیه توسط وزارت صنایع در آن زمان تهیه شد و به امضای دوباره مدیران رنو رسید جالب آنکه در این اصلاحیه همان موارد قرار داد اولیه تنها یک بار دیگر تکرار شده بود.

به عنوان نمونه یکی از ایرادات گرفته شده ساخت داخل پایین بود در حالی که در قرار داد اول بر تولید با ساخت داخل 50 درصدی تاکید شده بود در اصلاحیه هم دوباره تولید با ساخت داخل 50 درصد گنجانده شد

در سال 86 و با شروع دوباره پروژه به صورت جدی از طرفی چشم مدیران رنو ترسیده بود و از سوی دیگر وضعیت بین المللی برای ایران تغییر کرده بود و ایران به آرامی وارد فاز تحریم ها می شد.در سال 91 و تشدید تحریم ها عملا تولید رنو در ایران کاهش یافت اما حالا پس از برداشته شدن تحریم ها رنو برای افزایش میزان تولید خود در ایران برنامه ریزی سرمایه گذاری جدید 300 تا 500 میلیون یورویی را کرده است .

رنو قصد دارد کارخانه شمالی مگاموتور را بخرد تا در آن علاوه بر موتور تندر 90 به ساخت موتور خودرو های جدید رنو در ایران یعنی کیلیو ،کپچر و کوئید که از محصولات آینده این شرکت هستند بپردازد .

خطوط تولید کنونی که در اختیار رنو است خط شمالی کارخانه ایران خودرو و چند خط تولید در شرکت پارس خودرو است این خطوط تولید تندر 90 را تولید می کنند که قرار است با تولید رنو ساندرو در پارس خودرو و تندر 90 فیس لیفت و وانت تندر 90 در ایران خودرو ظرفیت این خطوط تولید تا سال 96 به 300 هزار دستگاه در سال برسد . با رسیدن تولید این خودرو ها به عدد 300 هزار دستگاه ، ظرفیت این خطوط تکمیل می شود که برای همین رنو باید خطوط جدیدی را در ایران خودرو و سایپا توسعه دهد .

هم اکنون رنو حاضر شده سرمایه گذاری لازم برای تولید محصولات جدیدش در ایران خودرو که رنو کیلیو و کپچر و در پارس خودرو داستر جدید است را بپذیرد . با تولید این سه مدل تیراژ تولید رنو در ایران تا 500 هزار دستگاه افزایش خواهد یافت .رنو قصددارد ایران را پایگاه تولیدی خود در خاورمیانه کند برای همین بخشی از محصولات جدیدی که در ایران تولید می شود را به کشورهای حاشیه خلیج فارس صادر خواهد کرد .

اما گام مهم رنو تولید کوئید به عنوان جایگزین پراید است هم اکنون این شرکت برای تولید این محصول در حال مذاکره با سایپا و ایران خودرو است و اگر با این دو شرکت به توافق نرسد یا به سراغ یک شریک جدید در ایران خواهد رفت یا خود اقدام به تولید این خودرو می کند پیش بینی اولیه برای تیراژ تولید این خودرو که با قیمت 25 میلیون تومان قرار است عرضه شود 100 هزار دستگاه است که طی 5 سال به 300 هزار دستگاه خواهد رسید .

به اشتباه برخی در بازار ایران گمان می کنند این خودرو در ایران جایگزین تندر 90 خواهد شد اما کوئید با موتوری با 50 اسب بخار قدرت ضعیف تر و یک سایز کوچک تر بدنه ، رقیب جدی برای جایگزینی پراید و تیبا است .

رنو با این خودرو می خواهد سبد محصولات خود در بازار ایران را تکمیل کند . این شرکت با کوئید بازار خودروهای زیر 30 میلیون تومان و با محصولات خانواده تندر 90 بازار خودرهای 30 تا 50 میلیون تومانی در ایران را هدف قرار گرفته است . خودروی جدید رنو برای بازار 30 تا 50 میلیون تومانی رنو ساندرو است که بر روی پلت فرم تندر 90 طراحی شده و یک خودرو هاچ بک در کلاس پژو 206 با قدرت 110 اسب بخار است . فیس لیفت و وانت تندر 90 هم در ایران خودرو تولید می شود .

از هم‌اکنون در صورت نصب نرم‌افزار پیام‌رسان تلگرام روی رایانه، تبلت یا گوشی همراه خود و یا بروزرسانی پیام رسان تلگرام گوشی خود می‌توانید با کلیک روی کانال اختصاصی فروش خودرو به نشانی: https://telegram.me/foroshekhodro و کلیک بر روی گزینه  Join Chanel ؛ از تازه‌ترین و مهم‌ترین مطالب و تصاویر و فیلم‌های ارسالی فروش خودرو آگاه شوید.

بهمن : رنو کوئید
13 3
سلام این رویا رو خوب اومدی ادمین جووووون خخخخخ
ولی : قیمت رنو کوئید
12 4
سلام محال بابا با قیمت 25 میلیون فکر نکنم اصلن بشه زیر 40 نیست!!!!
عمو پورنگ : موتور
10 2
خودرو سازان داخلی عقلشون به چشمشونه حتما زیر40 نیست...
ناصر : قيمت
12 0
پراید 15 میلیون تومان ارزش ندارد بلکه قیمت واقعی آن 9 میلیون تومان است. به عنوان مثال خودرویی مانند پراید از لحاظ بدنه، امنیت جانی و قطعات یدکی که دارد بسیار جای سؤال دارد. خودروسازان داخلی باید کیفیت خودروی خود را افزایش و از سوی دیگر قیمت آن را کاهش دهند. با اشاره به امنیت بسیار پایین خودرویی مانند پراید، باتوجه به امنیت بسیار پایین خودرویی مانند پراید، تردد آن باید در بین شهرها ممنوع شود،‌ چنین خودرویی برای داخل شهر مناسب است. در حال حاضر مشکل مردم و ما کاهش قیمت خودرو نیست بلکه افزایش کیفیت مهم‌تر از آن است، مردم دارند به خودرویی پول می‌دهند که نه کیفیت دارد و نه قیمت. متأسفانه امروزه مردم خودروی صفر از کارخانه تحویل می‌گیرند و سریعاً باید قطعات آن را به دلیل خرابی تعویض کنند. یک زمانی تقاضا زیاد بود و مردم مجبور به خرید خودرو بودند اما اکنون مردم مجبور نیستند به خودرویی پول بدهند که نه کیفیت دارد نه قیمت.
رهگذر... : 125
6 0
با سلام خدمت دوستان وقتی چهار نفر بگن ک امکان نداره زیر چهل باشه مسولان هم میگم عقل مردم ب چشمون هست پس بزارید بالای چهل باشه./.............................................
مهدی : قیمت اصلی
1 0
قرار بود 15م بشه.حالا هی بگید 40 م
مراد انصاری : ندارد
2 0
ممکنه قیمت واقعی و مترادف بازار بین المللیش 25میلیون باشه ولی تا بخواد بدست ما برسه : عوارض بیت رهبری ! عتبات عالیات ! لبنان و فلسطین ! یمن و سوریه ! مدرسه سازی !مالیات مستقیم و غیر مستقیم و مایل و ارزش افزوده و و و هش ااضافه میشه و بعد قیمتش میشه مثل همینهایی که تو بازار الانش هم پیدا میشه
سجاد : انتقاد
1 0
با عرض سلام خدمت هم میهنای عزیزم خواهید دید دو غول خودروساز کشور با خود خواهی نخواهند گداشت این خودرو با این قیمت وارد بازار کشور شود اگه اونام بزارم اقای نعمتزاده با پشتیبانیهای بیدریق در مدت وزارتش نمیزاره
عنوان :
نام شما :
ایمیل :

اخبار مشابه

رنو کوید 15 میلیون تومانی ارزان ترین کراس اوور جهان! + تصاویر فروش خودرو، خودروسازی رنو فرانسه بعد از L90  از اقتصادی ترین و ارزان ترین خودرو خود رونمایی کرد چند روزی نیست که رنو معرفی هاچ بک جمع و جور و کراس اوور شده رنو یعنی KWID بیشتر نمیگذرد .با پیشرفت مذاکرات و روند روبه رشد تولید رنو در ...
فروش خارق العاده رنو کوئید در هند! فروش خودرو، رنو ظرف یک ماه پس از شروع عرضه کوئید در هند، بیش از ۵۰ هزار سفارش برای این هاچ بک جمع و جور ارزان قیمت دریافت کرده است.عرضه این خودرو از 24 سپتامبر در هند آغاز شده است. رنو از همان ابتدا کوئید را با هدف بازار هند طراحی کرده است. رنو قصد داشت با همکا ...