ورود به سایت

ایمیل  
رمز عبور  
کد امنیتی بالا :

تبلیغات

 

خرید خودرو

مقایسه خودروها 

خرید و فروش خودرو کارکرده

عضویت در خبرنامه

ایمیل  
کد امنیتی بالا :

رقم پیش‌فروش خودرو در نیمه دوم سال تعیین شد

10 / 10
از 1 کاربر
 

خودرو

رقم پیش‌فروش خودرو در نیمه دوم سال تعیین شد

مدیرکل صنایع حمل و نقل وزارت صنعت افزود: بر اساس ظرفیت تولیدی که از برنامه تولید خودروسازان تا آخر سال باقی مانده، ۱۵۲ هزار دستگاه خودرو در ۶ ماهه دوم سال به صورت فروش فوق‌العاده توسط شرکت‌های ایران‌خودرو و سایپا عرضه می‌شود.

سهیل معمارباشی اضافه‌کرد: در این برنامه سهم ایران خودرو ۱۱۰ هزار دستگاه و سهم شرکت سایپا ۴۲ هزار دستگاه خودرو تعیین شده است.

وی خاطرنشان‌کرد: تعداد خودروهای ناقص نیز افزون بر ۱۰۰ هزار دستگاه است که در پارکینگ خودروسازان قرار دارد. این قطعات وارداتی بوده، دلایل تامین و ترخیص نشدن به موقع آنها تا حدود زیادی مشخص است و گمرک، بانک مرکزی و سایر دستگاه‌های مرتبط از شرایط این موضوع به‌طور کامل مطلع هستند.

مدیرکل صنایع حمل و نقل وزارت صنعت تاکیدکرد: به مردم اطمینان می‌دهیم که به هیچ عنوان احتکار خودرو از سوی خودروسازان مطرح نیست و حتی تعمدی برای عرضه نکردن خودرو به بازار وجود ندارد، این مساله به شدت کنترل شده و نهادهای نظارتی و بازرسی این موضوع را مورد رصد دقیق قرار داده‌اند.

وی اضافه‌کرد: خودروهای موجود در کف پارکینگ‌ها اغلب متعلق به تعهدات معوق خودروسازان بوده و به دلیل تکمیل و تحویل نشدن، خودروسازان در حال پرداخت جریمه به مشتریان خود هستند.

مدیرکل صنایع حمل و نقل وزارت صنعت تاکیدکرد: تحویل خودرو ناقص به مشتری مورد تایید وزارت صنعت نیست و به هیچ عنوان این اتفاق رخ نمی‌دهد.معمارباشی گفت: اکنون در عمل امکان واردات خودرو به کشور وجود ندارد و با شرایط موجود درخصوص تامین نیاز بازار باید برنامه‌ریزی لازم انجام شود.

وی درخصوص قیمت موعد تحویل خودرو به متقاضیان نیز اعلام‌کرد: اکنون فروش فوق‌العاده و همچنین پیش‌فروش توسط شرکت‌ها انجام می‌شود که در حالت فروش فوق‌العاده قیمت ثابت بوده و طبق قیمت اعلام شده از سوی شورای رقابت در روز انعقاد قرارداد خودرو باید تحویل مشتری شود.

معمارباشی ادامه‌داد: در شرایط پیش‌فروش نیز که به صورت تعهدات زمانی چهار تا ۱۲ ماهه و ۱۲ تا ۲۴ ماهه است، قیمت در روز تحویل محاسبه و خودرو تحویل مشتری می‌شود.

مدیرکل صنایع حمل و نقل وزارت صنعت گفت: مردم موارد شکایت خود را می‌توانند از طریق سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان و اداره کل بازرسی و پاسخگویی به شکایات وزارت صنعت دنبال کنند.


عنوان :
نام شما :
ایمیل :

اخبار مشابه

  طرح جدید پیش فروش محصولات ایران خودرو - شهریور 99  به اطلاع كليه مشتريان محترم و نمايندگي هاي مجاز مي رساند شركت ايران خودرو در راستاي پاسخ به نياز بازار خودرو طرح فروش مشاركت در توليد محصولات را اجرا خواهد نمود. متقاضياني كه در قرعه كشي هاي قبلي ايران خودرو انتخاب نشده اند، مي توان ...
  طرح تبدیل حواله محصولات ایران خودرو به سایر محصولات - شهریور 99 شرایط تبدیل متمرکز مختص تعهدات منقضی، مطابق جـدول پیوسـت اعـلام میشود ؛ لازم است نمایندگان محترم در خصوص اطلاع رسانی به مشتریان تعهدات منقضـی اقـدام لازم را مبـذول فرمایند.زمان فعال سازي : ساعت 10 روز دوشنبه مورخ 99/06/03تو ...
  آشنایی با خودروی جدید و جذاب شرکت ایران خودرو پروژه خودروی پژو 301 قرار بود با همکاری فرانسوی‌ها راهی جاده‌ها و خیابان‌های ایران شود که تحریم‌های آمریکا مانع آن شد، اما متخصصان ایرانی با استفاده از زیرساخت‌های فراهم شده توانستند پروژه جدید K132 را کلید بزنند تا صن ...
  هشدار سایپا به فروشندگان و خریداران حواله خودرو   رئیس دفتر مرکزی حقوقی سایپا نسبت به انجام هرگونه معامله حواله خودروهای عرضه شده در طرح‌های فروش فوق‌العاده و پیش‌فروش یکساله هشدار داد و گفت: طبق مصوبه کمیته خودرو هرگونه نقل و انتقال مالکیت خودروهای صفر کیلومتر عرضه ش ...