ورود به سایت

ایمیل  
رمز عبور  
کد امنیتی بالا :

تبلیغات

 

خرید خودرو

مقایسه خودروها 

خرید و فروش خودرو کارکرده

عضویت در خبرنامه

ایمیل  
کد امنیتی بالا :

افزایش قیمت خودرو در راه است!

10 / 10
از 1 کاربر

افزایش قیمت خودرو در راه است!

این روزها خودروسازان ساز افزایش قیمت محصولات خود را کوک کرده اند و آنگونه که از شواهد امر پیداست درخواست افزایش قیمت خود را به شورای رقابت ارسال نموده اند .خودروسازان معتقدند با توجه به تورم موجود در تهیه مواد اولیه ، افزایش حقوق و دستمزد در سال ۹۴ و افزایش هزینه های انرژی قیمت خودرو نیز باید به طبع آن افزایش یابد .

قاسم ناصری کارشناس صنعت خودرو در گفتگو با خبرنگار ما در این خصوص گفت : افزایش قیمت خودرو در سال ۹۴ قطعی است و مطمئناً با توجه به افزایش قیمت برخی مولفه ها از جمله افزایش نرخ بیمه ، مالیات و … قیمت خودرو نیز افزایش خواهد یافت .

وی افزود : اینکه تمام مولفه های تولید افزایش قیمت داشته باشد و ما بخواهیم قیمت محصول نهایی افزایش نیابد امکان پذیر نیست و مطمئناً با افزایش قیمت مولفه های تولید ، قیمت تمام شده خودرو در سال آینده نسبت به امسال افزایش خواهد داشت .

وی تصریح کرد : برخی هزینه های سربار تولید از جمله حقوق و دستمزد ، انرژی ، عوارضها ، مالیاتها در سال آینده افزایش خواهد یافت و به فرض محال که قیمت مواد اولیه ثابت بماند همین امر مطمئناً موجب افزایش قیمت تمام شده محصول خواهد شد .

این کارشناس صنعت خودرو خاطر نشان کرد : متاسفانه قیمت خودرو در کشور از اصول اقتصادی تبعیت نمیکند و به یک موضوع سیاسی تبدیل شده است که امیدواریم این موضوع با درایت مسئولین به نحو شایسته حل شود تا صنعت خودرو کشور بیش از این دچار مشکل و سردرگمی نشود .

ناصری در پایان گفت : صنعت خودرو به عنوان موتور متحرک صنایع کشور نیاز به حمایت و کلان نگری دارد زیرا اشتغال موجود در صنعت خودرو و صنایع وابسته بسیار بالاست و در صورت بروز مشکل برای صنعت خودرو مطمئناً ضربات جبران ناپذیری بر صنعت کشور وارد خواهد شد.

عنوان :
نام شما :
ایمیل :

اخبار مشابه

عدم افزایش قیمت محصولات ایران خودرو تا پایان سال هاشم یکه زارع مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو در پاسخ به این سوال که “آیا گروه خودروسازی ایران خودرو برنامه ای برای افزایش قیمت خودروهای خود تا پایان سال ۹۳ دارد یا خیر” اظهار کرد: شایعاتی که پیرامون افزایش قیمت خودرو تا پا ...
قیمت خودروهای وارداتی در شیب تند گرانی پس از افزایش قیمت‌ها در بازار آزاد، نمایندگی‌های رسمی خودروسازان خارجی از احتمال افزایش قیمت رسمی این محصولات خبر داده‌اند. فروش خودرو به نقل از ایسنا، حدود یک ماه پیش وزارت صنعت، معدن و تجارت در مصوبه‌ای واردات خودرو را به نمایندگی&z ...
پیش بینی افزایش 17 درصدی قیمت خودرو در سال 94! فروش خودرو و تحویل به روز خودرو و قیمت روز خودرو به صورت کارتکسی و پلاک مدل صفر کارتکسی و پلاک با مدل 94، قیمت خودرو در طی چند سال گذشته همواره موضوعی بوده که قشر وسیعی از جامعه را درگیر خود کرده است.هنوز یادمان نرفته در دولت گذشته داستان قیمت گذا ...
خیز گرانی خودرو برای سال 94! یکی از بازارهای فصلی در پایان سال ، بازار خرید و فروش خودرو است که با فروش های ویژه خودروسازان برای نوروز و دهه فجر آغاز می شود و تا روزهای پایانی سال ادامه دارد و موجب می شود این بازار درماههای پایانی سال و در آخرین فصل خرید و فروش سالیان سال گرمای قابل ملاحظه ای داشته ...