ورود به سایت

ایمیل  
رمز عبور  
کد امنیتی بالا :

تبلیغات

 

خرید خودرو

مقایسه خودروها 

خرید و فروش خودرو کارکرده

عضویت در خبرنامه

ایمیل  
کد امنیتی بالا :

افزایش احتمالی قیمت بنزین در سال 94

10 / 10
از 1 کاربر

افزایش احتمالی قیمت بنزین در سال 94

با رسیدن قیمت نفت به زیر هر بشکه ۵۰ دلار، قیمت فرآورده‌های نفتی هم روندی نزولی را در پیش گرفتند به طوری که هر لیتر بنزین در بازارهای چون سنگاپور و خیلج فارس که در ابتدای امسال بیش از ۲۵۰۰ تومان فروخته می‌شد اکنون به نصف کاهش یافته است.

قیمت هرلیتر بنزین در بازار خلیج فارس در ۲۵ دی ماه ، حدود هزار و ۲۴۵ تومان عرضه شد. همچنین قیمت این فرآورده در بازار سنگاپور برای هر لیتر هزار و ۳۶۵ تومان به فروش رفت؛ بنابراین متوسط قیمت بنزین در این دو بازار ۱۳۰۰ تومان برآورد می‌شود.

هم اکنون قیمت بنزین آزاد در ایران برای هر لیتر هزار تومان است که با متوسط قیمت جهانی تنها ۳۰۰ تومان اختلاف دارد.هفته گذشته شرکت ملی پخش‌ فرآورده‌های نفتی ایران اعلام کرد: افرادی که در کارت سوخت خود بنزین ۴۰۰ تومان دارند،‌ تنها تا پایان دی‌ماه امسال زمان خواهند داشت تا سهمیه مورد نظر را مصرف کنند. البته در صورت باقی ماندن این سهمیه در کارت‌های سوخت از ابتدای بهمن‌ماه امسال هر لیتر بنزین ۴۰۰ تومانی به دو لیتر بنزین ۷۰۰ تومانی تبدیل خواهد شد.

تعیین ضرب‌الاجل برای مصرف بنزین ۴۰۰ تومانی ذخیره‌ شده در کارت‌های سوخت و کاهش قیمت جهانی بنزین این احتمال که دولت برای جبران کاهش درآمدهای خود،‌ تصمیم به افزایش قیمت بنزین – در حد نرخ‌های جهانی- داشته باشد را تقویت کرده است؛ چرا که طبق قانون هدفمندی یارانه، قیمت حامل‌های انرژی باید به ۹۵ درصد نرخ فوب خلیج فارس برسد. بر این اساس کاهش قیمت بنزین در بازار خلیج فارس موقعیت مناسبی برای آزاد شدن نرخ این فرآورده نفتی محسوب می‌شود.

عنوان :
نام شما :
ایمیل :

اخبار مشابه

وداع با بنزین 400 تومانی از اول بهمن ماه فروش خودرو، مدت ها صحبت از تاریخ انقضا سهمیه بنزین 400 تومانی بود تا آنجا که سید ناصر سجادی افزود: توقف توزیع بنزین ۴۰۰ تومانی در جایگاه‌های سوخت از تاریخ اعلام شده ( اول بهمن ماه) و عرضه آن به نرخ ۷۰۰ تومان با هدف کاهش تعدد نرخ این فرآورده انجام می شود ...