ورود به سایت

ایمیل  
رمز عبور  
کد امنیتی بالا :

تبلیغات

 

خرید خودرو

مقایسه خودروها 

خرید و فروش خودرو کارکرده

عضویت در خبرنامه

ایمیل  
کد امنیتی بالا :

بازار خودروی اروپا قربانی کرونا

10 / 10
از 1 کاربر
 

خودرو

بازار خودروی اروپا قربانی کرونا
 بازار خودروی اروپا با کاهش 52.3 درصدی فروش در ماه مه همچنان قربانی اجرای سیاست قرنطینه عمومی برای مهار شیوع ویروس کرونا در اکثر کشورهای عضو این اتحادیه بود.

گزارش ماهانه انجمن تولیدکنندگان خودروی اروپا (ACEA) که روز چهارشنبه منتشر شد، نشان می‌دهد که بازگشایی تدریجی فعالیت‌های اجتماعی و اقتصادی در ماه مه کمک چندانی به رونق بازار خودرو نکرده است. در حالی که افت سفارش خرید خودروی سواری نو در ماه مارس ۵۵.۱ درصد و در ماه آوریل ۷۶.۳ درصد کاهش یافته بود، این افت در ماه مه نیز در مقایسه با ماه مشابه سال گذشته به ۵۲.۳ درصد رسید.

در مجموع تنها ۵۸۱ هزار و ۱۱۶ دستگاه خودروی سواری نو طی ماه مه گذشته روانه جاده‌های اتحادیه اروپا شدند. این رقم در ماه مشابه سال ۲۰۱۹ میلادی یک میلیون و ۲۱۷ هزار و ۲۵۹ دستگاه بوده است. در میان بازارهای اصلی اتحادیه اروپا، اسپانیا با کاهش ۷۲.۷ درصدی بیشترین سقوط فروش خودرو را تجربه کرده و پس از این کشور به ترتیب فرانسه(٪۵۰.۳-)، ایتالیا(٪۴۹.۶-) و آلمان(٪۴۹.۵-) قرار گرفته‌اند.

تعطیلی نمایندگی‌های فروش خودروسازان در اتحادیه اروپا موجب شده تا طی پنج ماه نخست سال جاری میلادی، فروش خودرو در این اتحادیه ۴۱.۵ درصد در مقایسه با سال گذشته کاهش یابد.

مطابق گزارش ماهانه انجمن تولیدکنندگان خودروی اروپا فروش گروه خودروسازی رنو، عرضه کننده سواری‌های رنو، داچیا، لادا و آلپاین در ماه مه ۵۲.۵ درصد کاهش یافته و گروه خودروسازی پی‌اس‌ای (PSA) شامل برندهای پژو، سیتروئن، اوپل، واکس‌هال و دی‌اِس در همین مدت افت فروش ۵۶.۴ درصد را تجربه کرده است.

پیش‌بینی می‌شود که در ماه ژوئن و توقف فراگیر اجرای سیاست قرنطینه عمومی در سراسر اروپا فروش خودروسازان این اتحادیه با سرعت بالایی رو به بهبود گذارد؛ با این حال خودروسازان اروپایی در تدارک تعدیل بخشی از نیروی ‌کار خود در سال ۲۰۲۰ هستند.

 

 

 

 
 
عنوان :
نام شما :
ایمیل :

اخبار مشابه

  شرکت‌های خودرویی خارجی عهدشکن روی بازار ایران را نخواهند دید وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به عهدشکنی شرکت‌های خودرویی خارجی، گفت: این شرکت‌ها دیگر روی بازار ایران را نخواهند دید و از طریق مجاری قانونی به‌دنبال دریافت خسارت از آنها خواهیم بود. رضا رحمانی امروز و در ...
  طرح جدید فروش خودرو گریت‌وال C30 ویژه اردیبهشت 99 شرکت خودروسازان راین شرایط فروش خودرو گریت وال سی30 را در دوتیپ اتوماتیک و دنده ای با مدل 95 ویژه اردیبهشت ماه 99 منتشر کرد. طرح جدید فروش خودرو گریت‌وال C30 ویژه اردیبهشت 99: